Kim jest?

Daniel Craig - Agent 007. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 11-03-2020 | skomentuj

Daniel Craig - Agent 007. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

wikimedia.org

Oceń


Daniel Craig jest brytyjskim aktorem teatralnym i filmowym, który od kilku lat wciela się w rolę Jamesa Bonda, czyli agenta 007. Co o nim wiemy? Poznajcie lepiej jednego z najsławniejszych aktorów z Wielkiej Brytanii.

Wszystko o: Daniel Craig

Pełne imię i nazwisko: Daniel Wroughton Craig
Data i miejsce urodzenia: 2 marca 1968, Chester
Zawód: aktor
Partnerka: Fiona Loudon (1992-1994; rozwód), Rachel Weisz (żona od 2011 – obecnie)
Dzieci: Ella, córka z Rachel Weisz
Wzrost: 178 cm
Waga: ok. 76 kg
Instagram: brak

Młodość

Urodził się w Chester, w hrabstwie Cheshire. Był drugim dzieckiem i jedynym synem marynarza i właściciela pubu „Ring O’ Bells” Tima Craiga, a także nauczycielki plastyki Carol Olivii. W 1972 roku rodzice rozwiedli się i zamieszkał razem z matką i starszą siostrą Leą w Liverpoolu, a później w Hoylake na półwyspie Wirral. Zainteresował się aktorstwem mając 6 lat i mniej więcej w tym wieku wystąpił w szkolnym przedstawieniu Frosham Primary School. Grał kiedyś w Rugby Club. W wieku 14 lat zagrał w kilku szkolnych spektaklach.
W 1984 roku przerwał naukę i przyłączył się do grupy teatralnej. Dorabiał pracując w kuchni, restauracji czy jako kelner. W 1988 roku, za trzecim razem, dostał się do Guildhall School of Music and Drama. W 1991 roku obronił dyplom.

  Zobacz także  


Kariera

Na dużym ekranie zadebiutował w roli sierżanta Botha w dramacie „Zew wolności”. Pojawiał się również w takich filmach jak „Lara Croft: Tom Raider”, „Droga do zatracenia” czy „Przekładaniec”. Wkrótce dostrzeżono jego umiejętności i w ten sposób został obsadzony w roli Agenta 007 – Jamesa Bonda. Do tej pory zagrał w pięciu częściach przygód o Bondzie - „Casino Royale”, „Quantum of Solace”, „Skyfall”, „Spectre” i „No Time to Die” (niedawno opowiedział o tym jak wymagająca była jego rola w nowym Bondzie – można o tym przeczytać tutaj). Zagrał niedawno w nominowanym do Oscara filmie "Na noże".

Życie prywatne

W 1992 roku ożenił się z Fioną Loudon, z którą doczekał się córki Elli, zanim rozwiedli się w 1994 roku. Był później w związku z Heike Makatsch, z którą był przez 7 lat do 2004 roku. Spotykał się, a później zaręczył, z producentką filmową Satsuki Mitchell w latach 2005-2010.
Ostatecznie pobrał się z Rachel Weisz, z którą od wielu lat byli przyjaciółmi. Pobrali się w 2011 roku, a w 2018 ogłosili, że na świat przyszło ich pierwsze dziecko – córka.
Dodaj komentarz