Kim jest?

Beata Kozidrak - wokalistka Bajm. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, plotki

Redakcja PinkWall | 04-05-2020 | skomentuj

Beata Kozidrak - wokalistka Bajm. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, plotki

AKPA

Oceń


Już niedługo Beata Kozidrak zamierza wydać swoją autobiografię. To dobry moment, aby lepiej poznać piosenkarkę. Zasłynęła ze swoich występów w zespole Bajm. Warto wspomnieć o tym, że Beata ma czterooktawową skalę głosu. Jest członkinią Akademii Fonograficznej ZPAV. 

Wszystko o: Beata Kozidrak

Pełne imię i nazwisko: Beata Elżbieta Kozidrak 
Data i miejsce urodzenia: 4 maja 1960, Lublin 
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Partner: Andrzej Pietras (były mąż)
Dzieci: Katarzyna Pietras (1981), Agata Pietras (1993) 
Wzrost: 159 cm 
Waga: ok. 60-65 kg 
Instagram: @beatakozidrak

Młodość 

Ma dwójkę rodzeństwa. Urodziła się w Lublinie. Jej mama zajmowała się prowadzeniem domu, a jej ojciec zajmował się swoim przedsiębiorstwem budowlanym. W szkole podstawowej zaczęła uczyć się gry na skrzypcach. Przez sześć lat chodziła na zajęcia baletu, po czym dostała propozycję kontynuowania swojej nauki w Warszawie, na co nie przystali jej rodzice. W liceum trenowała szermierkę, a także gimnastykę artystyczną. Wszystko to porzuciła dla śpiewania. 

 

  Zobacz także  


Kariera 

Na scenie zadebiutowała, kiedy śpiewała w chórze szkolnym, a także zespołach, które działały przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wspólnie ze swoim bratem - Jarosławem - zaczęła występować w lokalnych domach kultury. Kiedy skład zespołu poszerzono o jej przyszłego męża i gitarzystę Marka Winiarskiego - powstał zespół Bajm. Było to w 1978 roku. 

Od tego czasu, wraz z Bajmem, Beata wydała 10 albumów studyjnych i wylansowała takie piosenki jak „Piechotą do lata”, „Józek, nie daruję ci tej nocy”, „Co mi Panie dasz” czy „Myśli i słowa” i wiele, wiele więcej hitów. 

Równorzędnie z graniem w zespole rozwijała swoją karierę solową. W 1998 roku wydała swój album „Beata”, gdzie znalazły się takie hity jak „Siedzę i myślę” czy „Taka Warszawa”. W 2005 pojawił się jej drugi solowy album „Teraz płynę”, który promowała piosenkami „Teraz płynę” i „Złota bratam”. W 2016 wydała swój trzeci album „B3”, gdzie zaprezentowała hity „Upiłam się Tobą” czy „Ruchome wydmy”. 

Życie prywatne 

Przez prawie 40 lat pozostawała żoną Andrzeja Pietrasa. Rozwiodła się z nim w 2016 roku. Mają dwie córki: Katarzynę oraz Agatę Pietras. 
Dodaj komentarz