Informacje o zespole

Backstreet Boys – wykonawcy głośnego przeboju Everybody. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 20-01-2021 | skomentuj

Backstreet Boys – wykonawcy głośnego przeboju Everybody. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/© Glenn Francis, www.PacificProDigital.com/CC BY-SA 4.0

Oceń


Backstreet Boys to amerykański zespół wykonujący muzykę pop, który działa od 1993 roku i należy do grona najpopularniejszych boysbandów w historii. Międzynarodową sławę zapewniły mu takie przeboje jak „Everybody (Backstreet's Back)”, „I Want It That Way” czy „I’ll Never Break Your Heart”. Jego albumy sprzedały się w wielu milionach egzemplarzy. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Backstreet Boys

Data i miejsce założenia: 1993, USA
Gatunek: pop, teen pop, dance pop
Członkowie zespołu: Nicholas "Nick" Carter, Brian "B-Rock" Littrell, Howard "Howie" Dorough, Alexander "AJ" McLean, Kevin "Kev" Richardson
Instagram: @backstreetboys

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1993 roku przez Lou Pearlmana. Początkowo dawał lokalne występy na Florydzie. Dwa lata później ukazały się jego pierwsze single - „We’ve Got It Goin’ On” oraz „I’ll Never Break Your Heart”. W 1996 roku zespół nagrał debiutancki album zatytułowany „Backstreet Boys” zawierający między innymi utwory „Get Down (You’re the One for Me” oraz „Quit Playing Games (With My Heart)”. Od 1996 do 1997 roku zespół przebywał w trasach koncertowych po Azji, Europie i Australii. W 1997 roku ukazała się druga płyta „Backstreet’s Back” promowana przez singiel „Everybody (Backstreet’s Back)”, po czym muzycy wyruszyli w trasę koncertową po dwudziestu krajach. Następnie formacja wydała albumy „Millenium” (1999), „Black & Blue” (2000) i „Never Gone” (2005). W 2006 roku z grupy odszedł Kevin Richardson, po czym zespół w okrojonym składzie nagrał krążki „Unbreakable” (2007) i „This Is Us” (2009). Po powrocie Richardsona, który nastąpił w 2012 roku, ukazały się dwa kolejne albumy - „In A World Like This” (2013) oraz „DNA” (2019).

Nagrody i wyróżnienia

Grupa ma na swoim koncie wiele nagród, w tym między innymi Billboard Music Award, American Music Award, Nicelodeon Kid’s Choice Award, MTV Video Music Award, People’s Choice Award, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV, Nagrodę Echo i People’s Choice Award.
Dodaj komentarz