Kim jest?

Arkadiusz Jakubik – sierżant Bogdan Petrycki z Drogówki. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 20-01-2021 | skomentuj

Arkadiusz Jakubik – sierżant Bogdan Petrycki z Drogówki. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Arkadiusz Jakubik jest polskim aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym, a także reżyserem i scenarzystą teatralnym. Do tej pory zdobył cztery Orły. Największą popularność przyniósł mu udział w takich produkcjach jak „Drogówka”, „Dom zły”, „Kler”, „Jestem mordercą” czy „Wołyń”. Jest również wokalistą zespołu Dr Misio. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Arkadiusz Jakubik

Pełne imię i nazwisko: Arkadiusz Benedykt Jakubik
Data i miejsce urodzenia: 14 stycznia 1969, Strzelce Opolskie
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, piosenkarz
Partner: Agnieszka Matysiak
Dzieci: Jan, Jakub
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Arkadiusz Jakubik na ekranie zadebiutował już w wieku ośmiu lat w filmie „Okrągły tydzień” w reżyserii Tadeusza Kijańskiego (1977). W 1979 roku zagrał w kolejnym filmie wspomnianego reżysera, „Cóżeś ty za pani?”. W 1992 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Występował między innymi w Operetce Warszawskiej i wrocławskim Teatrze Kalambur. W latach 1997-2000 był związany z Teatrem Rampa w Warszawie. Występował w licznych serialach telewizyjnych, w tym w „Ekstradycji 2”, „13 posterunku” i „Codziennej 2 m. 3”. W produkcjach filmowych najczęściej pojawiał się w rolach drugoplanowych. W 2004 roku był po raz pierwszy nominowany do Orła za występ w „Weselu” Wojciecha Smarzowskiego. W 2009 roku otrzymał pierwszą pierwszoplanową rolę w filmie „Dom zły” tego samego reżysera. W 2013 roku został uhonorowany Orłem za udział w filmie „Drogówka”. Tę statuetkę otrzymał ponownie za występy w filmach „Chce się żyć” (2013), „Jestem mordercą” (2017) i „Cicha noc” (2018).

Życie prywatne

Aktor pochodzi ze Strzelców Opolskich. Jest w związku małżeńskim z Agnieszką Matysiak. Ma z nią dwóch synów, Jana oraz Jakuba.
Dodaj komentarz