Kim jest?

Amy Schumer – gwiazda komedii Wykolejona. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 20-01-2021 | skomentuj

Amy Schumer – gwiazda komedii Wykolejona. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com/Anna Hanks/CC BY 2.0

Oceń


Amy Schumer jest amerykańską aktorką komediową i stand-uperką. Zrobiło się o niej głośno za sprawą autorskiego programu „Inside Amy Schumer”, w którym gwiazda bez ogródek porusza głównie tematykę kobiecości. Wystąpiła w kilku produkcjach filmowych, między innymi takich jak „Wykolejona”, „Babskie wakacje”, „Przyjaciel do końca świata” czy „Jestem taka piękna!”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Amy Schumer

Pełne imię i nazwisko: Amy Beth Schumer
Data i miejsce urodzenia: 1 czerwca 1981, Nowy Jork, USA
Zajęcie: aktorka, stand-uperka, producentka
Partner: Chris Fisher (2018-)
Dzieci: Gene David (2019)
Wzrost: 170 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @amyschumer

  Zobacz także  

Kariera

Amy Schumer na scenie zaczęła występować w wieku 22 lat, m.in. w Gotham Comedy Club na Manhattanie. Wkrótce wzięła udział w talent show emitowanym przez telewizję NBC, dzięki któremu została dostrzeżona. W 2013 roku stała się pomysłodawczynią, twórczynią i gwiazdą komediowego serialu stacji Comedy Central zatytułowanego „Inside Amy Schumer”. Program zyskał międzynarodową popularność, a także otrzymał nagrodę Peabody. Serial zapewnił Schumer pięć nominacji do Primetime Emmy, w tym jedną statuetkę dla „Wybitnego Dowolnego Serialu Skeczowego” w 2015 roku. W tym samym roku aktorka napisała scenariusz i wcieliła się w główną rolę w komedii romantycznej „Wykolejona”, która trafiła na kinowe ekrany, a także przyniosła jej nominacje do Złotego Globu oraz nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów. Później Schumer wystąpiła m.in. w filmach „Babskie wakacje” (2017) i „Jestem taka piękna!” (2018).

Życie prywatne

Aktorka urodziła się na Manhattanie w Nowym Jorku. W 2018 roku wyszła za Chrisa Fishera. W 2019 roku na świat przyszedł ich syn, Gene David.
Dodaj komentarz