Podzieliła internautów

Alicja Szemplińska będzie reprezentowała nas na Eurowizji 2020 z piosenką "Empires"!

Redakcja PinkWall | 24-02-2020 | skomentuj

Alicja Szemplińska będzie reprezentowała nas na Eurowizji 2020 z piosenką "Empires"!

AKPA

Oceń


Obecnie eliminacje do Eurowizji odbywają się na TVP2 w programie „Szansa na sukces”. 21 kandydatów brało udział w trzech odcinkach półfinałowych. Spośród wyłonionych w półfinale uczestników wygrać mógł tylko jeden. I w ten sposób w finale brali udział Alicja Szemplińska, Kasia Dereń i Albert Cerny. W niedzielę, 23.02, trójka finalistów stoczyła ze sobą ostateczną walkę, a w efekcie tego jurorom obecnym w studio, a także widzom udało się wybrać jednogłośnie zwycięzcę. A dokładniej zwyciężczynię.

To Alicja Szemplińska, która niedawno wygrała „The Voice of Poland”, została wybrana na naszą reprezentantkę. To ona wystąpi podczas Eurowizji 2020, która odbędzie się w Rotterdamie. Mimo tego, że wybór był jednogłośny i można byłoby myśleć, że wszyscy będą zadowoleni – tak się jednak nie stało. Oberwało się mocno utworowi, który wykonywała Szemplińska.

  Zobacz także  


Komentarze internautów

Niestety, nie da się dogodzić każdemu – przekonała się o tym Szemplińska. Jej utwór „Empires” zebrał mnóstwo negatywnych komentarzy, szczególnie na facebookowym profilu konkursu:

Ta piosenka nadaje się na festiwal piosenki żołnierskiej… (…) No i znowu nie wygramy

czy

Werdykt był ustawiony!

Zagraniczni fani konkursu mają jednak inne zdanie. Wielu internautom zza polskiej granicy piosenka bardzo się podobała. Zapowiadają, że mamy szansę na wysokie miejsce.

Przypomnijmy, że Eurowizja 2020 odbędzie się w Rotterdamie, w Niderlandach, w terminie 12-16 maja. Nasza reprezentantka weźmie udział w drugim półfinale, który odbędzie się 14 maja, w czwartek.

A wy co sądzicie o występie Alicji?




Dodaj komentarz