Kim jest?

Abelard Giza – komik z Kabaretu Limo. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 06-10-2020 | skomentuj

Abelard Giza – komik z Kabaretu Limo. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Abelard Giza to polski komik, satyryk, stand-uper i scenarzysta. Największą popularność zdobył jako lider Kabaretu Limo. Jest twórcą między innymi takich programów stand-powych jak „Proteus Vulgaris”, „Piniata” czy „Numer 3”, a także serialu „Kryzys”. Przez wiele lat był związany z Grupą Impact i występuje z grupą teatralną Muflasz. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Abelard Giza

Pełne imię i nazwisko: Abelard Piotr Giza
Data i miejsce urodzenia: 15 września 1980, Gdańsk
Zawód: komik, satyryk, stand-uper
Partner: Daria Zarówna-Giza
Dzieci: Mia, Ida
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @abelard.giza

  Zobacz także  

Kariera

Abelard Giza posiada wykształcenie filmowe - jest scenarzystą oraz reżyserem teatralnym i filmowym. Początkowo starał się wymyślać zabawne historie związane ze swoim pochodzeniem i obco brzmiącym imieniem. W ciągu swojej kariery napisał wiele tekstów satyrycznych, które ukazywały się między innymi na łamach magazynu „Chichot”. W 2007 roku z jego inicjatywy powstała Grupa Impact, której celem była produkcja filmowa. Grupa odpowiada między innymi za powstanie filmów „Swing” oraz „Na stepie szerokim”. Ma na swoim koncie również wiele krótkometrażowych filmów i reklam. Giza jest laureatem OFFskara za najlepszy scenariusz filmowy do filmu „Towar”. Otrzymał też wyróżnienie Festiwalu Filmowego w Gdyni za film „W stepie szerokim”. Satyryk występuje z grupą teatralną Muflasz oraz z cieszącym się dużą popularnością Kabaretem Limo. W 2018 roku razem z Jackiem Stramikiem napisał satyryczną książkę „Łapy precz od żartów”.

Życie prywatne

Komik jest wnukiem gdańskiego malarza Hugona Laseckiego i bratem malarza Hugona Gizy. Jest mężem fotografki Darii Zarównej-Gizy. Para doczekała się dwóch córek – Mii i Idy. Abelard Giza wraz z rodziną mieszka w Pruszczu Gdańskim.
Dodaj komentarz