Kim jest?

Willem Dafoe – gwiazda Lighthouse. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 01-12-2022 | skomentuj

Willem Dafoe – gwiazda Lighthouse. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com

Oceń


Willem Dafoe to amerykański aktor filmowy i teatralny, doskonale znany np. ze swojej roli w filmie "Van Gogh. U bram wieczności". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Willem Dafoe 

Pełne imię i nazwisko: William James "Willem" Dafoe 
Data i miejsce urodzenia: 22 lipca 1955, Appleton 
Zawód: aktor 
Partnerka: Elizabeth LeCompte (1977-2004; rozstanie), Giada Colagrande (żona 2005-obecnie)
Dzieci: Jack (1982)
Wzrost: 175 cm  
Waga: ok. 78 kg
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Urodził się jako siódme z ośmiorga dzieci pielęgniarki i chirurga. Swoje imię "Willem" otrzymał w szkole średniej Appleton East High School, ale dyplom odebrał w Lawrence University. Studiował na University of Wisconsin na wydziale dramatycznym, ale zrezygnował przed samym końcem twierdząc, że więcej nauczy się jako aktor. W 1997 roku przeprowadził się do Nowego Jorku. 

  Zobacz także  

Kariera 

Swoją karierę rozpoczął występem w filmie "Wrota niebios" w 1980 roku. Dwa lata później zagrał w "Niekochanej" i "Zagadce nieśmiertelności". Jego głośne kreacje aktorskie to te w filmach "Pluton", "Ostatnie kuszenie Chrystusa" czy "Dzikość serca". Zagrał także w takich produkcjach jak "Speed 2: Wyścig z czasem", "Lighthouse" czy "Van Gogh. U bram wieczności". Więcej o jego karierze przeczytacie niżej. 

Życie prywatne 

Od 1977 roku był w nieformalnym związku z Elizabeth LeCompte, z którą doczekał się syna Jacka (1982). Para rozstała się w 2004 roku. W 2005 roku Dafoe poślubił Giadę Colagrande. 
Dodaj komentarz