Kim jest?

Sacha Baron Cohen – kontrowersyjny komik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 05-12-2022 | skomentuj

Sacha Baron Cohen – kontrowersyjny komik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Sacha Baron Cohen to brytyjski komik, który doskonale znany jest ze swoich komediowych wcieleń w produkcjach takich jak "Ali G" czy "Borat". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Sacha Baron Cohen 

Pełne imię i nazwisko: Sacha Noam Baron Cohen 
Data i miejsce urodzenia: 13 października 1971, Londyn 
Zawód: aktor, komik 
Partnerka: Isla Fisher (żona 2010-obecnie)
Dzieci: Olive (2007), Elula Lottie Miriam (2010), Montgomery Moses Brian (2015)
Wzrost: 191 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: @sachabaroncohen

Wczesne lata 

Baron Cohen urodził się w Londynie. Uczęszczał do Christ's College w ramach Uniwersytetu Cambridge, gdzie studiował historię. W należącym do uniwersytetu teatrze Footlights brał udział w wielu sztukach, gdzie znalazł swoje powołanie - aby zostać aktorem komediowym. 

  Zobacz także  

Kariera 

W 1994 roku wysłał swoje nagranie do telewizji Channel 4, która szukała prezenterów. Jego nagranie, w którym udawał Kristo, fikcyjnego reportera telewizyjnego z Albanii (później przekształcił się on w Borata z Kazachstanu), zapadło w pamięć jednemu z producentów, dzięki czemu później udało mu się przebić do szerokiej publiczności. Wykreował takie postacie jak Ali G czy Borat. Więcej o jego karierze znajdziecie niżej, w filmografii. 

Życie prywatne 

W 2007 roku na świat przyszła jego córka Olive, której doczekał się wraz z Islą Fisher. On i Fisher pobrali się w 2010 roku (ona, aby za niego wyjść, przeszła na judaizm). Para ma jeszcze dwójkę dzieci: córkę Elulę Lottie Miriam i syna Montgomery'ego Mosesa Briana.

Jego znajomi mówią, że bardzo przestrzega obrządku religijnego np. jada potrawy koszerne i nie używa telefonu w trakcie szabatu. 
Dodaj komentarz