Informacje o zespole

The Strokes – formacja Juliana Casablancasa. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 27-01-2021 | skomentuj

The Strokes – formacja Juliana Casablancasa. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Raph_PH/CC BY 2.0

Oceń


The Strokes to amerykański zespół wykonujący rock alternatywny. Jego liderem i wokalistą niezmiennie od lat jest Julian Casablancas. Zespół zyskał popularność za sprawą takich utworów jak „You Only Live Once”, „Someday”, „Reptilia” czy „Under Cover of Darkness”. W 2021 roku był nominowany do Grammy za swój najnowszy album. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: The Strokes

Data i miejsce założenia: 1998, Nowy Jork, USA
Gatunek: rock alternatywny, indie rock
Członkowie zespołu: Julian Casablancas (śpiew, autor tekstów), Albert Hammond Jr. (gitara), Nick Valensi (gitara), Fabrizio Moretti (perkusja), Nikolai Fraiture (gitara basowa)
Instagram: @thestrokes

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1998 roku w Nowym Jorku. Pierwotnie składał się z Juliana Casablacasa, Fabrizia Morettiego i Nicka Valensi. Wkrótce dołączyli do niego Albert Hammond oraz Nikolai Fraiture. Formacja została dostrzeżona w 2000 roku przez łowcę talentów, Ryana Gentlesa, podczas koncertu w nowojorskim klubie Mercury Lounge. Rok później zespół wydał swoją pierwszą EP-kę o tytule „The Modern Age”, po czym podpisał kontrakt z wytwórnią RCA. W 2001 roku ukazał się jego debiutancki album studyjny zatytułowany „Is This It”, który odniósł duży sukces. Następnie The Strokes wyjechali w trasę koncertową po Australii, Japonii, Nowej Zelandii, Europie oraz Ameryce Północnej. W ciągu kolejnych lat zespół wydał albumy: „Room on Fire” (2003), „First Impressions of Earth” (2006), „Angles” (2011), „Comedown Machine” (2013) oraz „The New Abnormal” (2020).

Nagrody i wyróżnienia

The Strokes jest czterokrotnym laureatem Nagrody NME. Ma też na swoim koncie Brit Awards i Meteor Music Awards. W 2021 roku był nominowany do nagrody Grammy za album „The New Abnormal”.
Dodaj komentarz