Kim jest?

Jack Black – gwiazdor filmu Szkoła rocka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 27-01-2021 | skomentuj

Jack Black – gwiazdor filmu Szkoła rocka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Eva Rinaldi/CC BY-SA 2.0

Oceń


Jack Black jest amerykańskim aktorem, komikiem, scenarzystą, producentem, muzykiem i wokalistą. Wraz z Kyle’em Gassem stworzył zespół Tenacious D, o którym został nakręcony głośny film „Tenacious D: Kostka Przeznaczenia”. Gwiazdor znany jest również z takich produkcji jak „Jaja w tropikach”, „King Kong”, „Szkoła rocka” czy „Jumanji: Przygoda w dżungli”. Był dwukrotnie nominowany do Złotego Globu. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Jack Black

Pełne imię i nazwisko: Thomas Jacob Black Jr.
Data i miejsce urodzenia: 28 sierpnia 1969, Santa Monica, USA
Zawód: aktor, wokalista, scenarzysta, producent
Partner: Tanya Haden (2006)
Dzieci: Samuel Jackson (2006), Thomas David (2008)
Wzrost: 168 cm
Waga: 111 kg
Instagram: @jackblack

Kariera

Jack Black w 1989 roku rozpoczął studia na University of California, gdzie poznał aktora Tima Robbinsa. W 1992 roku Robbins zaproponował mu rolę w swoim debiucie reżyserskim – komediodramacie „Bob Roberts” z udziałem Susan Sarandon, Helen Hunt oraz Alana Rickmana. Dwa lata później razem z Kyle’em Gassem założył zespół Tenacious D, który z czasem stał się inspiracją do nakręcenia komedii „Tenacious D: Kostka Przeznaczenia” (2006). Przełomowy okazał się dla niego rok 2000, w którym wcielił się w postać Barry’ego w filmie „Przeboje i podboje” z Johnem Cusackiem w roli głównej. Za tę kreację był nominowany donagród American Comedy Award i Blockbuster Entertainment Award. W 2004 roku Black był po raz pierwszy nominowany do Złotego Globu za udział w filmie „Szkoła rocka”. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany w 2013 roku za rolę zabójcy Bernhardta „Berniego” Tirde w komediodramacie „Bernie”.

Życie prywatne

Gwiazdor w 2006 roku poślubił Tanyę Haden. Ma z nią dwóch synów – urodzonego w 2006 roku Samuela Jasona oraz Thomasa Davida, który przyszedł na świat w 2008 roku.
Dodaj komentarz