Informacje o zespole

The Police – autorzy słynnego Roxanne. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 19-01-2021 | skomentuj

The Police – autorzy słynnego Roxanne. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Lionel Urman/CC BY-SA 3.0

Oceń


The Police to brytyjski zespół rockowy wykonujący muzykę z pogranicza punk rocka, jazzu i reggae, który działał w latach 1977-2008. Jego liderem, wokalistą i jednym z założycieli był Sting. Do najsłynniejszych utworów grupy należą między innymi „Roxanne”, „Message In A Bottle”, „Every Breath You Take”, „Walking On The Moon” i „Can’t Stand Losing You”. Sześciokrotnie został uhonorowany nagrodą Grammy. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: The Police

Data i miejsce założenia: 1977, Londyn, USA
Gatunek: punk rock, jazz, reggae
Członkowie zespołu: Sting (gitara basowa, wokal), Andy Summers (gitara, chórki), Stewart Copeland (perkusja, chórki)
Instagram: @thepolicebandofficial

  Zobacz także  

Historia

Zespół powstał w 1977 roku z inicjatywy perkusisty Stewarta Copelanda. Dołączyli do niego wokalista i basista Sting oraz gitarzysta Henry Podovani. Wkrótce ukazał się pierwszy singiel „Fall Out” i zespół wyruszył w pierwsze trasy koncertowe. Niedługo później szeregi grupy zasilił gitarzysta Andy Summers. W 1978 roku zespół wydał debiutancki album zatytułowany „Outlandos d’Amour”, który był promowany przez singiel „Can’t Stand Losing You”. W 1979 roku ukazał się drugi krążek „Reggatta de Blanc” zawierający przeboje „Message in a Bottle” i „Walking on the Moon”, który przyniósł zespołowi pierwszą nagrodę Grammy. Od tego momentu formacja nagrała trzy kolejne płyty: „Zenyatta Mondatta” (1980), „Ghost in the Machine” (1981) i „Synchronicity” (1983). W drugiej połowie lat 80. zespół rozpadł się, a jego członkowie skupili się na solowych karierach. W 2007 roku został reaktywowany i wyruszył w roczną trasę po świecie. W 2008 roku oficjalnie zakończył działalność.

Nagrody i wyróżnienia

The Police jest sześciokrotnym laureatem Grammy. Ma na swoim koncie również Brit Awards. MTV Video Music Award, Nagrodę Juno, People’s Choice Award i Porin Award. W 2003 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.
Dodaj komentarz