Kim jest?

Chris Pratt – Owen z serii Jurassic World. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 19-01-2021 | skomentuj

Chris Pratt – Owen z serii Jurassic World. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Oceń


Chris Pratt jest amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym. Największą popularność przyniosły mu występy w takich produkcjach jak „Strażnicy Galaktyki”, „Jurassic World”, „Siedmiu wspaniałych” czy „Avengers: Wojna bez granic”. Jest laureatem Saturna, a w 2015 roku tygodnik „Time” umieścił go w zestawieniu stu najbardziej wpływowych osób na świecie. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Chris Pratt

Pełne imię i nazwisko: Christopher Michael Pratt
Data i miejsce urodzenia: 21 czerwca 1979, Virginia, USA
Zawód: aktor
Partner: Anna Faris (2009-2018), Katherine Schwarzenegger (2019-)
Dzieci: Jack (2012), Lyla Maria (2020)
Wzrost: 188 cm
Waga: 78 kg
Instagram: @prattprattpratt

  Zobacz także  

Kariera

Chris Pratt w połowie college’u porzucił naukę i zaczął pracować jako sprzedawca biletów oraz striptizer. Później przez pewien czas był bezdomny i mieszkał na Maui w furgonetce oraz rozbijanym na plaży namiocie. Gdy miał 19 lat, został dostrzeżony w jednej z hawajskich restauracji przez aktorkę i reżyserkę Rae Dawn Chong, która zaproponowała mu rolę w krótkometrażowej komedii „Cursed Part 3”. Następnie aktor wystąpił w serialu „Everwood”, który przyniósł mu pierwszy rozgłos. Wkrótce zaczął występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Ścigani” (2008) czy „Ślubne wojny” (2009). W 2013 roku był nominowany do Critics’ Choice Television Award za rolę w serialu „Parks and Recreation”. Rok później otrzymał główną rolę w filmie „Strażnicy Galaktyki”, który stał się kinowym hitem i zapewnił Prattowi Saturna. Po raz drugi do tej statuetki był nominowany w 2016 roku za występ w „Pasażerach”.

Życie prywatne

Aktor w latach 2009-2018 był w związku małżeńskim z Anną Faris, z którą ma syna Jacka (ur. 2012). W 2019 roku ożenił się z Katherine Schwarzenegger, z którą ma córkę, Laylę Marię (ur. 2020).
Dodaj komentarz