Informacje o zespole

Slipknot – laureat Grammy. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 21-01-2021 | skomentuj

Slipknot – laureat Grammy. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Raph_PH/CC BY 2.0

Oceń


Slipknot to amerykański zespół wykonujący muzykę z pogranicza nu metalu, heavy metalu oraz metalu alternatywnego. Słynie z tego, że jego członkowie występują w charakterystycznych maskach. Do jego najbardziej znanych utworów należą między innymi „Snuff”, „The Devil in I”, „Duality” czy „Before I Forget”. Za ten ostatni w 2006 roku otrzymał nagrodę Grammy. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Slipknot

Data i miejsce założenia: 1995, Des Moines, USA
Gatunek: heavy metal, nu metal, metal alternatywny
Członkowie zespołu: Corey Taylor (wokal prowadzący), Mick Thomson (gitara prowadząca), Shawn „Clown” Crahan (instrumenty perkusyjne, wokal wspierający), Craig „133” Jones (sampler, instrumenty klawiszowe, gitara rytmiczna), James Root (gitara rytmiczna), Alessandro Venturella (gitara basowa), Jay Weinberg (perkusja), Sid Wilson (gramofony), Micheal „Tortilla Man” Pffaf (instrumenty perkusyjne, wokal wspierający)
Instagram: @slipknot

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1995 roku przez dwóch perkusistów, Shawna Crahana i Andersa Colsefini. Jego pierwszy koncert odbył się w 1996 roku w klubie w Des Moines. W tym samym roku w Halloween ukazała się jego pierwsza płyta zatytułowana „Mate.Feed.Kill.Repeat”. W 1997 roku do zespołu dołączył wokalista Corey Taylor. Dwa lata później grupa wydała swój debiutancki album studyjny „Slipknot”, który pokrył się platyną. Formacja szybko zyskała na popularności i wkrótce wydała kolejne albumy, które również zyskały status platynowych płyt - „Iowa” (2001) i „Vol. 3: (The Subliminal Verses). Druga z nich uplasowała się na 2. miejscu listy Billboardu. Z kolei znajdujący się na niej utwór „Before I Forget” zapewnił zespołowi nagrodę Grammy w kategorii „Best Metal Performance”. W 2008 roku ukazał się trzeci krążek „All Hope Is Gone”, który również pokrył się platyną. W 2010 roku basista Paul Gray został znaleziony martwy w pokoju hotelowym po przedawkowaniu morfiny. Od tego momentu zespół nagrał dwa kolejne albumy - „5: The Gray Chapter” (2014) i „We Are Not Your Kind” (2019).

Nagrody i wyróżnienia

Slipknot poza Grammy ma na swoim koncie również nagrody Metal Hammer Golden Gods Awards, Headbangers Ball, Kerrang! Awards, Revolver Reader’s Poll i Ema-gaala.
Dodaj komentarz