Kim jest?

Sanah - autorka hitu "Szampan". Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera

Redakcja PinkWall | 08-05-2020 | skomentuj

Sanah - autorka hitu "Szampan". Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera

wikipedia.org

Oceń


Sanah to prawdziwe objawienie roku 2019. Wydaje się, że w 2020 jeszcze mocniej zawojuje rynek muzyczny w Polsce. Jej domena to „szlachetny pop”, co doceniono i właśnie dlatego została ona nominowana w trzech kategoriach do nagrody muzycznej „Fryderyk”. Kim jest ta młoda wokalistka? Wydaje nam się, że zrobi ogromną karierę, a Polska będzie z niej dumna - warto więc ją poznać. 

Wszystko o: Sanah 

Pełne imię i nazwisko: Zuzanna Jurczak 
Pseudonim: Sanah 
Data urodzenia: 2 września 1997
Partner: brak informacji 
Wzrost: brak informacji 
Waga: brak informacji 
Instagram: @sanahmusic 

 

  Zobacz także  


Życiorys 

Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak, urodziła się 2 września 1997 roku. Jej miastem rodzinnym jest Warszawa. To, co może zaskoczyć, to fakt, że Zuzanna ma sześcioro rodzeństwa. Już od najmłodszych lat wykazywała zainteresowanie muzyką, a jej talent był łatwo zauważalny. Dlatego w latach 2004-2013 młoda wokalistka uczęszczała do Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Później przez trzy lata kontynuowała swoją edukację muzyczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. W 2019 roku zdobyła licencjat w klasie skrzypiec na UM im. Fryderyka Chopina. Obecnie jest w trakcie magisterki. 

Kariera muzyczna 

Sanah już w wieku 11-12 lat komponowała muzykę i pisała teksty. Od małego więc robiła to, co kocha. Rodzice podarowali jej na święta prezent w postaci kilku godzin w studio nagraniowym. Andrzej Puczyński pokazał jej utwory kilku osobom, aż zainteresowała się nią jedna z wytwórni. W końcu nagrała kolejne utwory i otworzyła kanał na YT, gdzie je wrzucała. W 2019 roku została dostrzeżona i 11 października 2019 roku premierę miał jej mini-album „Ja na imię niewidzialna mam”. Płyta została wydana w wersji mp3 i formie analogowej. Jej płyta znalazła się na 1. miejscu listy sprzedaży winyli na Empik.com. Wylansowała takie przeboje jak „Szampan”, „Cząstka” czy „Siebie zapytasz”, a także „Bez słów”. 
Dodaj komentarz