Kim jest?

Radosław Pazura - Marek z "Przyjaciółek". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, plotki

Redakcja PinkWall | 13-05-2020 | skomentuj

Radosław Pazura - Marek z "Przyjaciółek". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci, plotki

AKPA

Oceń


Radosław Pazura to młodszy brat Cezarego Pazury, który poszedł tą samą ścieżką. Jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym, a także teatralnym. Często pracuje również jako lektor. Kim jest Radosław Pazura? Przekonajcie jak się dobrze go znacie. 

Wszystko o: Radosław Pazura 

Pełne imię i nazwisko: Radosław Marek Pazura
Data i miejsce urodzenia: 7 maja 1969, Tomaszów Mazowiecki 
Zawód: aktor, lektor 
Partnerka: Dorota Chotecka-Pazura (żona od 2003 - obecnie)
Dzieci: Klara Maria (2007)
Wzrost: 187 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @radoslawpazura

Młodość 

Dzieciństwo spędził w Niewiadowie, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej. W tym okresie uwielbiał trenować piłkę nożną i był członkiem klubu sportowego KS Stal Niewiadów. Uczył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim i tam również trenował piłkę nożną. Jego zainteresowanie aktorstwem narodziło się w drugiej klasie liceum. Grał w kilku spektaklach, brał udział w konkursach recytatorskich i odnosił spore sukcesy. Dostał się na PWST w Warszawie, ale potem postanowił opuścić kraj i trafił do Austrii. Nie mógł dalej emigrować, gdyż trafił do obozu uchodźców koło Wiednia. Pracował więc na budowie i kontynuował naukę języka niemieckiego. Wrócił do kraju po pół roku i zdał do PWSFTiT w Łodzi, którą zdał.

 

  Zobacz także  


Kariera 

Podczas studiów grał w wielu przedstawieniach. Swoje studia skończył po trzech latach, dzięki indywidualnemu tokowi nauczania. W tym czasie zagrał w takich produkcjach jak „Oczy niebieskie” czy „Nowe przygody Arsena Lupina”. Zaistniał w wielu serialach, filmach i produkcjach telewizyjnych, ale doskonale sprawdzał się również w dubbingu. Na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak „M jak miłość”, „Fala zbrodni”, „Defekt” czy „Ranczo Wilkowyje”. Niedawno można było oglądać go w serialu „Przyjaciółki”. Brał udział w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. 

Życie prywatne 

Ma starszego brata - Cezarego. Od 1993 roku jest w związku z aktorką Dorotą Chotecką. Wzięli ślub w 2003 roku. Mają córkę - Klarę Marię, która przyszła na świat w 2007 roku. 

W 2003 roku został ranny w wypadku samochodowym koło Ostródy, gdzie prowadzona przez piosenkarza i aktora Waldemara Goszcza Lancia, jadąca z nadmierną prędkością, zderzyła się z Fordem. Goszcz zginął na miejscu. Pazura, a także Siejka - przeżyli wypadek. Po tym wydarzeniu nastąpiła w nich przemiana duchowa - znów zaczęli wierzyć w Boga. 
Dodaj komentarz