Kim jest?

Mateusz Damięcki - Andrzej z "Teraz albo nigdy!". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Patrycja | dnia: 21-08-2020 | skomentuj

Mateusz Damięcki - Andrzej z "Teraz albo nigdy!". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Mateusz Damięcki to polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Obecnie jest o nim głośno ze względu na jego poglądy polityczne, o których głośno mówi. Pochodzi ze znanej, wielopokoleniowej rodziny. Znacie go dobrze? 

Wszystko o: Mateusz Damięcki 

Data i miejsce urodzenia: 19 maja 1981, Warszawa
Zawód: aktor
Partnerka: Katarzyna Łaska, Patrycja Krogulska (2010-2011, rozwód), Paulina Andrzejewska (żona od 2018 - obecnie)
Dzieci: Franciszek (2018)
Wzrost: 181 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: @mateuszdamiecki

Młodość 

Mateusz Damięcki jest synem Macieja i Joanny Damięckich, wnukiem Dobiesława Damięckiego i Ireny Górskiej-Damięckiej, a także bratem Matyldy Damięckiej. Aktorem jest również jego stryj Damian i stryjeczny brat Grzegorz. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. W 2004 roku ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. 

 

  Zobacz także  

Kariera 

Jego debiutem była rola w „Pastorałce”, w warszawskiej Sali Kongresowej. Podczas studiów był związany z Teatrem Nowym. W latach 2005-2006 należał do zespołu Teatru Współczesnego. Na wielkim ekranie debiutował w „Łowca. Ostatnie starcie”. Popularność i rozpoznawalność przyniosły mu takie produkcje jak „Matki, żony i kochanki”, „Pensjonat pod Różą”, „Kocha i tańcz”, „Na dobre i na złe” czy „Teraz albo nigdy!”. Obecnie można oglądać go w „W rytmie serca” czy „Ultraviolet”. 

Brał udział w „Tańcu z gwiazdami”. W 2009 roku z przyjaciółmi wybrał się na Syberię, pokonując odległość 25. tys. km. W 63 dni. Jeden z samochodów przekazał na WOŚP. 

Życie prywatne 

Kilka lat związany był z aktorką musicalową Katarzyną Łaską (to ona śpiewała „Mam tę moc”). Następnie media informowały o jego związku z tłumaczką Patrycją Krogulską. Para wzięła ślub w 2010 roku, a rozstała się w 2011 roku. W 2018 roku ożenił się ponownie, z Pauliną Andrzejewską (instruktorka baletu i choreografka). W 2018 roku przyszedł na świat jego syn - Franciszek Mateuszek. 

 
Dodaj komentarz