Informacje o zespole

Masters – formacja, która podbiła serca fanów piosenką Żono moja. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 13-11-2020 | skomentuj

Masters – formacja, która podbiła serca fanów piosenką Żono moja. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Masters to zespół wykonujący muzykę z pogranicza dance i disco polo. Jego liderem i wokalistą jest Paweł Jasionowski, który współtworzy go wraz z Pawłem Janasem. Jednym z największych przebojów grupy jest utwór „Żono moja”, który stał się nieodłącznym elementem większości przyjęć weselnych w Polsce. Formacja znana jest również z utworów „Tylko z tobą”, „Ja i ona” czy „Tak jak ja”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Masters

Data i miejsce założenia: 2007, Zambrowo
Gatunek: disco polo
Członkowie: Paweł Jasionowski, Paweł Janas
Instagram: @mastersofficial

  Zobacz także  


Historia

Zespół został założony w 2007 roku w Zambrowie przez Pawła Jasionowskiego. Muzyk jest liderem i autorem większości utworów grupy. W 2008 roku ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany „Nowy ja”. Znalazł się na niej między innymi utwór „Żono moja”, który stał się ogólnopolskim przebojem. Niedługo później ukazała się edycja specjalna debiutanckiego albumu, „Żono moja… i inne przeboje”, w której pojawiły się nie tylko największe hity zespołu, ale również wywiady, ciekawostki o formacji i piosenka „Żono moja” w wersji latino. W 2009 roku utwory zespołu znalazły się w składance „Megahity 2008 – Największe polskie przeboje”. W ciągu kolejnych lat zespół nagrał albumy: „Namaluję na niebie” (2010), „Viva Polonia!” (2012), „Masters” (2014), „Tylko muzyka” (2016) i „To jest miłość” (2018). W 2017 roku lider zespołu wziął udział w 7. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zajął piąte miejsce. Gościnnie występował również w „Tańcu z Gwiazdami” i był jurorem w dwóch edycjach programu „Disco Star”.

Nagrody i wyróżnienia

Utwór „Żono moja” zajął 3. miejsce w konkursie Hit Wszech Czasów na Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Album „Viva Polonia!” zdobył status platynowej płyty. Platyną okrył się również singiel „Ja i ona”, a piosenka „Jeden uśmiech jej” otrzymał status złotej płyty.
Dodaj komentarz