Informacje o zespole

Łzy – laureaci nagrody publiczności na KFPP w Opolu. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 15-11-2020 | skomentuj

Łzy – laureaci nagrody publiczności na KFPP w Opolu. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


Łzy to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza gatunków pop i rock. Początkowo jego wokalistką była Anna Wyszkoni, a od 2011 roku jest nią Sara Chmiel. Grupa zyskała popularność dzięki takim utworom jak „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”, „Niebieska sukienka”, „Oczy szeroko zamknięte” oraz „Narcyz się nazywam”. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Łzy

Data i miejsce założenia: 1996, Pszów
Gatunek: rock, pop
Członkowie: Sara Chmiel (wokal), Adam Konkol (gitara), Rafał Trzaskalik (gitara), Arkadiusz Dzierżawa (gitara basowa), Dawid Krzykała (perkusja), Adrian Wieczorek (instrumenty klawiszowe)
Instagram: @lzyofficial

  Zobacz także  


Historia

Zespół powstał w 1996 roku w Pszowie. Jego wokalistką była wówczas Anna Wyszkoni. W tym czasie grupa nagrała dwa utwory, „Słońce” i „Nienawiść”, a rok później wydała „Demo”. Wkrótce dzięki zwycięstwu w „Przeglądzie” w Opatowie, otrzymała możliwość nagrań w warszawskim Sonusie i w 1998 roku ukazał się debiutancki album studyjny zatytułowany „Słońce”. W 2000 roku zespół nagrał drugi album „W związku z samotnością”, który zdobył status złotej i platynowej płyty. W 2002 roku pojawiła się trzecia płyta „Jestem jaka jestem”, która również pokryła się złotem. W 2003 roku Łzy zaprezentowały czwartą płytę „Nie czekaj na jutro” z singlem „Oczy szeroko zamknięte”, który zdobył nagrodę publiczności na KFPP w Opolu. W 2004 roku zespół z piosenką „Julia, tak na imię mam” wziął udział w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, w których zajął drugie miejsce. Rok później ukazał się piąty album „Historie, których nie było”. W 2010 roku z formacji odeszła Anna Wyszkoni i wkrótce zastąpiła ją Sara Chmiel. Wokalistka do tej pory nagrała z zespołem płyty „Bez słów” (2011), „Zbieg okoliczności” (2014) i „Łzy 20”.

Nagrody i wyróżnienia

Po zdobyciu nagrody publiczności na KFPP w Opolu zespół otrzymał w 2004 roku Mikrofony Popcornu w kategoriach „Przebój roku” za utwór „Oczy szeroko zamknięte” i „Zespół roku”. W tych samych kategoriach otrzymał nagrody podczas 41. KFPP. W 2010 roku był nominowany do Viva Comet Awards w kategoriach „Artysta 10-lecia” i „Przebój 10-lecia”.
Dodaj komentarz