Informacje o zespole

Maroon 5 – grupa znana z utworu „Moves Like Jagger”. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Redakcja PinkWall | 18-10-2020 | skomentuj

Maroon 5 – grupa znana z utworu „Moves Like Jagger”. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Justin Higuchi

Oceń


Maroon 5 to amerykański zespół wykonujący muzykę z pogranicza gatunków pop i rock. Jego wokalistą jest Adam Levine. Grupa współpracowała z największymi gwiazdami amerykańskiej sceny muzycznej, w tym ze Steviem Wonderem i Kanye Westem. Znana jest z takich hitów jak „She Will Be Loved”, „Moves Like Jagger”, „Girls like You” i „Harder to Breathe”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Maroon 5

Data i miejsce założenia: 1994, Los Angeles, USA
Gatunek: pop, rock, rock alternatywny, indie rock
Członkowie: Adam Levine (śpiew, gitara), Jesse Carmichael (instrumenty klawiszowe), Mickey Madden (gitara basowa), James Valentine (gitara), Matt Flynn (perkusja), PJ Morton (instrumenty klawiszowe), Sam Farrar (gitara, instrumenty perkusyjne)
Instagram: @maroon5

  Zobacz także  


Historia

W 1994 roku Adam Levine, Ryan Dusick, Mickey Madden i J. Carmichael założyli zespół Kara’s Flowers. Trzy lata później ukazał się ich debiutancki album „The fourth world”, który nie odniósł dużego sukcesu. W 2001 roku do zespołu dołączył gitarzysta James Valentine i wkróce grupa zmieniła nazwę na Maroon. Gdy się okazało, że istnieje już zespół o takiej nazwie, muzycy dodali na jej końcu „5”. W 2002 roku nagrali album „Songs About Jane”, na którym znalazły się między innymi utwory „Harder To Breathe”, „This love” i „She Will Be Loved”. Płyta sprzedała się w ponad 10 mln egzemplarzy. Podczas trasy Honda Civic Tour z zespołu odszedł Ryan Dusick, który został zastąpiony przez Matta Flynna. W 2007 roku ukazał się kolejny album „It Won’t Be Soon Before Long”. Zespół wydał również takie płyty jak: „Hands All Over” (2010), „Overexposed” (2012), „V” (2014) i „Red Pill Blues” (2017).

Nagrody i wyróżnienia

W 2005 roku zespół otrzymał Grammy w kategorii „Najlepszy debiutujący artysta”. W ciągu kolejnych lat działalności zdobył dwie kolejne Grammy i wiele innych nagród, w tym między innymi MTV Video Music Award, American Music Award, Billboard Music Award, Teen Choice i Europejską Nagrodę Muzyczną MTV.
Dodaj komentarz