Kim jest?

Krzysztof Skiba – wokalista zespołu Big Cyc. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 18-10-2020 | skomentuj

Krzysztof Skiba – wokalista zespołu Big Cyc. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Krzysztof Skiba to polski piosenkarz, publicysta i satyryk. Swój pierwszy kabaret założył, gdy miał zaledwie czternaście lat. Największą popularność zdobył występując z grupą Big Cyc, znaną z takich utworów jak „Rudy się żeni” czy „Berlin Zachodni”. Wystąpił też w kilku filmach i jest autorem licznych felietonów publikowanych między innymi na łamach tygodnika „Wprost”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Krzysztof Skiba

Pełne imię i nazwisko: Krzysztof Mieczysław Skiba
Data i miejsce urodzenia: 7 lipca 1964, Gdańsk
Zawód: muzyk, publicysta
Partner: Renata Skiba
Dzieci: Tymoteusz, Tytus
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @skibakrzysztof

  Zobacz także  


Kariera

Krzysztof Skiba w wieku czternastu lat założył swój pierwszy kabaret Tapeta. Dwa lata później razem z kolegami zaczął wydawać pismo „Gilotyna”. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim, które ukończył w 1989 roku. W czasie studiów występował w Teatrze Studenckim „Pstrąg”. W 1985 roku podczas Festiwalu w Jarocinie został zatrzymany za rozpowszechnianie antykomunistycznych ulotek, po czym przebywał w areszcie przez trzy miesiące. W 1988 roku dołączył do zespołu Big Cyc, z którym występuje do dziś. W latach 1992-1999 był prowadzącym program satyryczny „Lalamido”. Występował również w programie „Siedem na siedem” i prowadził programy „Uwaga! Hotel” oraz „Oko na miasto”. Muzyk wystąpił w kilku filmach, w tym w „O dwóch takich, co nic nie ukradli”, „Król przedmieścia” i „Segment’76”. Jego felietony w latach 2002-2013 ukazywały się w tygodniku „Wprost”.

Życie prywatne

Piosenkarz ma żonę, Renatę Skibę. Ma dwóch synów – Tymoteusza oraz Tytusa. W 2013 roku został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności za walkę z systemem komunistycznym w czasach PRL.
Dodaj komentarz