Kim jest?

Keira Knightley - aktorka z "Piratów z Karaibów". Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 10-03-2020 | skomentuj

Keira Knightley - aktorka z "Piratów z Karaibów". Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com

Oceń


Keira Knightley jest brytyjską aktorką, która ma już na swoim koncie mały-wielki sukces: została nominowana do Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową za film „Duma i uprzedzenie”. Jej konto jednak posiada kilka prestiżowych nagród. Kim jest Keira Knightley, którą najwięcej osób zna zapewne z filmów o przygodach kapitana Jacka Sparrowa?

Wszystko o: Keira Knightley

Pełne imię i nazwisko: Keira Christina Knightley
Data i miejsce urodzenia: 26 marca 1985, Teddington, Wielka Brytania
Zawód: aktorka, modelka
Partner: James Righton (mąż od 2013 – obecnie)
Dzieci: córka Edie (2015), Delilah (2019)
Wzrost: 170 cm
Waga: ok. 52 kg
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Zadebiutowała już w wieku 7 lat w serialu „Screen One”, a dwa lata później pojawiła się w filmie „A Village Affair”. Mimo tego, że zagrała w „Gwiezdnych wojnach: część I – Mroczne widmo” i „Podkręć jak Beckham” to dopiero rola w „Piratach z Karaibów” dała jej prawdziwą popularność, a jednocześnie mocno ją wzbogaciła. W 2005 roku wcieliła się w postać Elizabeth Bennet w adaptacji powieści „Duma i uprzedzenie”. Za tę rolę właśnie została nominowana do Oscara. Za film „Pokuta” otrzymała nominację do Złotego Globu i nagrody BAFTA.

Życie prywatne

W 2013 roku pobrała się z Jamesem Rightonem, a w 2015 urodziła im się córka – Edie Knightley Righton. W 2019 roku ponownie zostali rodzicami dziewczynki. Niedawno w wywiadzie Keira opowiedziała o tym, że nie nadaje się już do pewnych ról. Więcej o tym możecie przeczytać tutaj.
Dodaj komentarz