Kim jest?

Keanu Reeves - filmowy John Wick. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Patrycja | dnia: 26-02-2020 | skomentuj

Keanu Reeves - filmowy John Wick. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

etonline.com

Oceń


Keanu Reeves jest kochany przez wiele osób. Występuje w naprawdę dobrych filmach, a każda jego rola jest doskonale odegrana. Nic dziwnego, że wiele osób tak szanuje go jako aktora, ale jeszcze więcej osób szanuje go jako człowieka. Jest bowiem kimś, kto ma ogromne serce i jest naprawdę wrażliwy. Poznaj lepiej Keanu!

Wszystko o: Keanu Reeves

Pełne imię i nazwisko: Keanu Charles Reeves
Data i miejsce urodzenia: 2 września 1964, Bejrut
Zawód: aktor, producent filmowy, reżyser
Partnerka: Jill Schoelen (1986-1990), Jennifer Syme (1998 – 2001; do jej śmierci), Alexandra Grant (2019 – obecnie)
Dzieci: brak
Wzrost: 186 cm
Waga: ok. 80 kg
Instagram: brak

Młodość

Keanu jest synem geologa Samuela Nowlina Reevesa Jr., a także Patricii Taylor. Wychowywał się ze swoją siostrą Kim, która była dzieckiem z pierwszego małżeństwa ojca, w Australii.
Małżeństwo jego rodziców rozpadło się, więc jego matka przeniosła się z Keanu i Kim do Nowego Jorku. Kiedy Keanu miał 3 lata – zmarł jego ojciec. Matka ponownie wyszła za mąż – za Paula Aarona, broadwayowskiego reżysera. Później wychodziła za mąż jeszcze dwukrotnie. Z nowego związku ojca Keanu ma przyrodnią siostrę – Emmę.
W wieku dziewięciu lat zaczął występować w przedstawieniach. Studiował na De La Salle College. Jako nastolatek grał również w hokeja. W wieku 15 lat wcielił się w Markucja w „Romeo i Julia”.
Kiedy miał 17 lat – porzucił szkołę.

  Zobacz także  

Kariera

W 1984 roku pojawił się w sztuce „Wolfboy”, czym zyskał sobie uznanie krytyków. Swoje pierwsze doświadczenia przed obiektywem kamery nabywał występując w niewielkich produkcjach kanadyjskiej telewizji.
W 1994 roku zagrał w filmie „Speed: Niebezpieczna prędkość”, a ponieważ film był mocno komercyjny i chętnie oglądany – uczynił z niego prawdziwego gwiazdora i jednego z najlepiej zarabiających aktorów amerykańskich. Dzięki temu zagrał u boku Al Pacino w „Adwokacie diabła”.
Na swoim koncie ma również rolę Neo w „Matriksie”, a także jego sequleach. Zagrał również w „John Wick”.
CD Projekt Red ogłosił, że w swojej nowej produkcji „Cyberpunk 2077” Reeves zagra rolę jednego z bohaterów – Johnny’ego Silverhanda.

Życie prywatne

W latach 1986 -1990 spotykał się z Jill Schoelen. W 1998 roku związał się z Jennifer Syme. W 1999 roku jego jedyna córka urodziła się martwa. Niecałe dwa lata później, w 2001 roku, jego ukochana Jennifer Syme zginęła w wypadku samochodowym. Mniej więcej od tego czasu Keanu był sam, aż do 2019 roku, kiedy pokazał się zAlexandrą Grant, którą zna od wielu lat.
Dodaj komentarz