Kim jest?

Kamil Stoch - złoty chłopak. Wiek, wzrost, waga, kariera, żona, dzieci, Instagram

Redakcja PinkWall | 17-01-2020 | skomentuj

Kamil Stoch - złoty chłopak. Wiek, wzrost, waga, kariera, żona, dzieci, Instagram

AKPA

Oceń


Kamil Stoch to nasz złoty chłopak. Jako pierwszy, po Adamie Małyszu, wygrał Turniej Czterech Skoczni. Ale na swoim ma koncie wiele innych sukcesów. Jest jednym z ulubionych sportowców w Polsce. Nic dziwnego, prawda? Co takiego o nim wiecie?

Wszystko o: Kamil Stoch

Pełne imię i nazwisko: Kamil Wiktor Stoch
Data i miejsce urodzenia: 25 maja 1987, Zakopane
Zawód: sportowiec – skoczek narciarski
Żona: Ewa Bilan-Stoch (od 2010 - obecnie)
Dzieci: brak
Waga: ok. 55 kg
Wzrost: 173 cm
Instagram: @kamilstochofficial

Kariera

Swoją karierę rozpoczął już w wieku trzech lat – to właśnie wtedy pierwszy raz zaczął jeździć na nartach. W wieku ośmiu lat rozpoczął ćwiczenia skoków, gdzie trenował kombinację norweską. Zadebiutował w Małym Memorialne płk. Franciszka Wagnera. Od tego czasu zaczął więcej trenować. Jego dorobek sportowy jest imponujący. Na swoim koncie ma m.in. 1 miejsce w Letnim Pucharze Kontynentalnym w 2010 roku, 1 miejsce w Turnieju Czterech Skoczni – w latach 2016/2017 i 2017/2018, a także 1 miejsce w Planica 7. Cechuje go bardzo wysoka estetyka przy ułożeniu ciała w trakcie lotu i lądowania – to za to często otrzymuje wysokie oceny sędziowskie.

  Zobacz także  


Inne przedsięwzięcia

Stoch współpracuje z firmą odzieżową 4F. W 2014 roku założył klub narciarski KS Eve-nement Zakopane, w którym prócz sekcji seniorów prowadzona jest także szkółka dla młodych skoczków. Prezesem klubu została jego żona, a trenerem – Andrzej Zarycki.
Jest ambasadorem Szlachetnej Paczki. Brał udział w kampanii Play.
Powstał również serial dokumentalny o tytule „Kamil Stoch. Moja historia”.

Życie prywatne

Wiadomo jedynie tyle, ile sam powiedział – od 2010 roku pozostaje w związku małżeńskim z Ewą Bilan-Stoch, którą poznał wiele lat wcześniej, jeszcze kiedy miał 19 lat. Spotkali się podczas zawodów – Ewa Bilan robiła tam zdjęcia skoczkom.
Dodaj komentarz