Kim jest?

Henry Cavill – gwiazdor serialu Wiedźmin. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Marta | dnia: 26-01-2021 | skomentuj

Henry Cavill – gwiazdor serialu Wiedźmin. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Oceń


Henry Cavill jest brytyjskim aktorem, modelem oraz producentem filmowym i telewizyjnym. Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą serialu „Wiedźmin” Netflixa, w którym zagrał główną rolę. Znany jest również z filmów poświęconych przygodom Supermana, w których wcielił się w postać tego słynnego superbohatera. Jest laureatem Złotego Popcornu, a także Złotej Maliny. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Henry Cavill

Pełne imię i nazwisko: Henry William Dalgliesh Cavill
Data i miejsce urodzenia: 5 maja 1983, Jersey, Wielka Brytania
Zawód: aktor, model, producent filmowy i telewizyjny
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 185 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @henrycavill

  Zobacz także  

Kariera

Henry Cavill kształcił się w szkole okrętowej Stowe School w Buckingham, gdzie zaczął występować w przedstawieniach teatralnych. Później studiował dramat. W 2001 roku zadebiutował w filmie „Laguna”. Rok później otrzymał rolę w filmie „Hrabia Monte Christo”, w którym zagrał razem z Guy’em Pearcem i Richardem Harrisem. Z czasem zaczął występować w coraz większych produkcjach, takich jak film „Czerwony kapturek” (2006) czy serial „Dynastia Tudorów”. Przełomowy okazał się dla niego 2006 rok, w którym otrzymał rolę tytułowego bohatera w filmie „Superman: Powrót”. W ciągu kolejnych lat powracał do tej roli w filmach „Człowiek ze stali” (2011), za który otrzymał Złoty Popcorn, „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” (2016), za który dostał Złotą Malinę oraz „Liga Sprawiedliwości” (2017). W 2019 roku Cavill wcielił się w postać Geralta z Rivii w produkowanym przez Netflixa serialu „Wiedźmin”, który okazał się dużym sukcesem platformy.

Życie prywatne

Aktor spotykał się między innymi z Susie Redmond, Katie Hurst, Ellen Whitaker (z którą był zaręczony w latach 2011-2012), Giną Carano, Kaley Cuoco, Paris Hilton, Marisą Gonzalo, Tarą King i Lucy Cork.
Dodaj komentarz