Kim jest?

Eminem - Rap God. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Patrycja | dnia: 06-07-2022 | skomentuj

Eminem - Rap God. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

atwoodmagazine.com

Oceń


Eminem to jeden z najważniejszych amerykańskich raperów, producentów oraz aktorów. Jest piętnastokrotnym zdobywcą Nagrody Grammy. Jest także laureatem Oscara. To jeden z najlepiej sprzedających się artystów na świecie. I to wszystko jeszcze przed 50-tką! Kim dokładnie jest Eminem?

Wszystko o: Eminem

Pełne imię i nazwisko: Marshall Bruce Mathers III
Alter ego: Slim Shady
Data i miejsce urodzenia: 17 października 1972, St. Joseph
Zawód: raper, autor tekstów, producent, aktor
Partnerka: Kimberly Anne Scott (1989 – 2001; rozwód), (2006-2066; rozwód)
Dzieci: Hailie Jade Scott (1995), Alaina, Whitney
Wzrost: 173 cm
Waga: ok. 68 kg
Instagram: @eminem

Młodość

Marshall jest synem Deborah Nelson Mathers-Briggs i Marshalla Mathersa Jr. Ma szkocie, angielskie, niemieckie, szwajcarskie i polskie korzenie. Jego ojciec zostawił rodzinę, gdy Marshall miał półtora roku, dorastał wyłącznie z matką w skrajnym ubóstwie. Kiedy miał 12 lat przeprowadził się na przedmieścia Detroit, w okolice 8 Mili.
Kiedy miał 14 lat zaczął interesować się hip-hopem. Wtedy też zaczął rapować amatorsko. Brał udział we freestyle’u. W wieku 17 lat został wyrzucony ze szkoły.
Jego wujek – Ronald Nelson – popełnił samobójstwo, strzelając sobie ze strzelby w głowę. Wytatuował sobie na lewym ramieniu napis „Ronnie R.I.P”. Wspominał o nim w utworach m.in. „My Dad’s Gone Crazy” czy „Stan”.

  Zobacz także  

Kariera

W 1988 roku Mathers początkowo należał do wytwórni FBT Productions. W 1995 roku nagrał demo „Soul Intent”. W 1996 roku pojawił się jego debiutancki album „Infinite”. Na swoim koncie ma wiele innych niesamowitych płyt. Wylansował takie utwory jak „My name is” czy „The Real Slim Shady”. W latach 2005-2008 postanowił, że zrobi sobie przerwę w karierze. Mimo to w 2006 roku wydał swoją składankę „Eminem Presents: The Re-Up”.
Wylansował również takie przeboje jak „Not Afraid”, „Love The Way You Lie” i kilka innych wielkich hitów.
Eminem jest również aktorem – pojawił się w autobiograficznym filmie „8. Mila”, a także w kilku innych filmach i serialach np. „Wywiad ze Słońcem Narodu” czy „Crank Yankers”.
Wydał również swoją autobiografię zatytułowaną „The Way I Am”.
W 2019 roku powrócił po dłuższej przerwie i wydał piosenkę pod tytułem „Godzilla”

Życie prywatne

Marshall Mathers był dwukrotnie żonaty z Kimberly Anne Scott, z którą ma córkę – Hailie Jade Scott. Eminem ma również dwie inne, adoptowane córki: Alainę i Whitney. Jest także prawnym opiekunem swojego młodszego, przyrodniego brata Nathana.
Eminem mierzył się z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.
Dodaj komentarz