Kim jest?

Elton John – prawdziwy Rocketman. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 29-10-2020 | skomentuj

Elton John – prawdziwy Rocketman. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

wikipedia.org/Raph_PH/CC BY 2.0

Oceń


Elton John jest brytyjskim muzykiem, piosenkarzem i kompozytorem. Uchodzi za jedną z najważniejszych postaci w historii muzyki rozrywkowej. Znany jest między innymi z takich przebojów jak „I’m Still Standing”, „Sacrifice”, „Circle of Life” czy „Can You Feel The Love Tonight”. Ma na swoim koncie dwa Oscary – za ścieżki dźwiękowe do filmów „Król Lew” i „Rocketman”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Elton John

Pełne imię i nazwisko: Elton Hercules John (ur. jako Reginald Kenneth Dwight)
Data i miejsce urodzenia: 25 marca 1947, Londyn, Wielka Brytania
Zawód: piosenkarz, kompozytor, pianista
Partner: Renate Blauel (1984-1988), David Furnish (2005-)
Dzieci: Zachary Jackson Levon Furnish-John (2010), Elijah Joseph Daniel Furnish-John (2013)
Wzrost: 172 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @eltonjohn

  Zobacz także  

Kariera

Reginald Dwight w wieku 2 lat zaczął uczyć się gry na fortepianie. Gdy miał 11 lat otrzymał stypendium do Royal Academy Music i wkrótce zaczął grywać w lokalnym pubie Northwood Hills. W 1964 roku założył swój pierwszy zespół Bluesology, a cztery lata później zmienił nazwisko na Elton John. W 1969 roku ukazał się jego debiutancki album „Empty Sky”. Rok później muzyk wypuścił album „Elton John” z utworem „Your Song”, który trafił na szczyty list przebojów w USA i Wielkiej Brytanii. Od tego czasu jego kariera nabrała tempa. Z czasem nagrał kilkadziesiąt albumów i stał się jednym z najbardziej uhonorowanych artystów w historii, a jego wydawnictwa muzyczne zostały sprzedane w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1994 roku wraz z Hansem Zimmerem stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu „Król Lew, za którą zdobył pierwszego Oscara. Komponował również muzykę do filmu „Droga do Eldorado” oraz musicali „Aida” i „Billy Elliott”.

Życie prywatne

Piosenkarz w 1976 roku ogłosił że jest biseksualistą, a potem zadeklarował się jako homoseksualista. W 1984 roku na prośbę matki ożenił się z Niemką, Renatą Blauel, z którą rozstał się cztery lata później. W 1993 roku poznał Davida Furnisha, z którym w 2005 roku zawarł cywilny związek partnerski. Po zmianie brytyjskiego prawa pobrali się w 2014 roku. Mają dwóch synów urodzonych przez surogatkę – Zachary’ego Jacksona Levona (ur. 2010) oraz Elijaha Josepha Daniela (ur. 2013).
Dodaj komentarz