Kim jest?

Edyta Herbuś - najpopularniejsza polska tancerka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner

Redakcja PinkWall | 30-04-2020 | skomentuj

Edyta Herbuś - najpopularniejsza polska tancerka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner

AKPA

Oceń


Edyta Herbuś to polska tancerka, aktorka i osobowość telewizyjna. Jest trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych. Była półfinalistką drugiej i czwartej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Wraz z Marcinem Mroczkiem wygrali 2. Konkurs tańca Eurowizji. Kim dokładnie jest Edyta Herbuś? 

Wszystko o: Edyta Herbuś 

Data i miejsce urodzenia: 26 lutego 1981, Kielce
Zawód: aktorka, tancerka 
Partner: Piotr Bukowiecki 
Dzieci: brak 
Wzrost: 156 cm 
Waga: ok. 46 kg 
Instagram: @edytaherbus

Kariera 

W wieku dziewięciu lat zaczęła uczęszczać do szkoły tańca Step by Step w Kielcach. Reprezentuje najwyższą, międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym, trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji tanecznych, dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski Formacji Tanecznych i wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich. 
W 2005 roku, wraz z Tomaszem Barańskim, otworzyła szkołę tańca „Revolution” w podwarszawskim Otwocku. 

Brała udział w programie „Taniec z gwiazdami”, gdzie partnerowała Jakubowi Wesołowskiemu, a także Marcinowi Mroczkowi. 

Równolegle ze swoją działalnością taneczną próbowała swoich sił w aktorstwie – występowała między innymi w „Na wspólnej”, „Plebanii” czy „Kryminalnych”. 

 

  Zobacz także  


Pozostałe przedsięwzięcia 

W 2004 roku zdobyła tytuł pierwszej wicemiss w polskiej edycji konkursu o tytuł Miss Hawaiian Tropic. Była również laureatką konkursu talentów na Miss Hawaiian Tropic International 2004 w USA. Prowadziła takie programy jak „W rytmie MTV” i „Przebojowe dzieci”. Była uczestniczką „Jak oni śpiewają”. 

Życie prywatne 

Była związana m.in. z tancerzem erotycznym Dawidem Ozdobą, Tomaszem Barańskim, Maciejem Kawulskim czy Mariuszem Trelińskim. Obecnie związana jest z Piotrem Bukowieckim. 
Dodaj komentarz