Kim jest?

Dorota Wellman - prowadząca "Dzień dobry TVN". Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci

Redakcja PinkWall | 17-04-2020 | skomentuj

Dorota Wellman - prowadząca "Dzień dobry TVN". Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Dorota Wellman to polska dziennikarka, prezenterka i producentka programów radiowych, a także telewizyjnych. Najbardziej znana ze swojego duetu, który tworzy z Marcinem Prokopem. Najczęściej można oglądać ją w „Dzień dobry TVN”. Kim dokładnie jest Dorota Wellman? 

Wszystko o: Dorota Wellman 

Pełne imię i nazwisko: Dorota Wellman (z domu Owczuk)
Data i miejsce urodzenia: 2 marca 1961, Warszawa
Zawód: dziennikarka 
Partner: Krzysztof Wellman (mąż)
Dzieci: syn Jakub 
Wzrost: 165 cm 
Waga: brak informacji 
Instagram: brak 

Kariera dziennikarska 

Kariera Wellman rozpoczęła się od Radia „Solidarność”. W Radiu Eska była prezenterką i dyrektorem programowym. Prowadziła także swoje autorskie programy. W latach 2005-2006 była gospodynią popołudniowej audycji radia Tok FM. Wcześniej pracowała w TVP1, gdzie prowadziła m.in., „Pytanie na śniadanie”. W TVP2 już występowała u boku Marcina Prokopa, gdzie prowadzili wspólnie różne programy. Wraz z Prokopem przeszła w 2007 roku do TVN, gdzie są do dzisiaj. Razem prowadzą „Dzień dobry TVN”, a kiedyś razem prowadzili program edukacyjno-rozrywkowy „Clever – widzisz i wiesz”. W 2011 w TVN Style prowadziła z Magdą Mołek, a następnie z Pauliną Młynarską program o nazwie „Miasto kobiet”. Pisała do wielu gazet i czasopism. Jest, wraz z Januszem Leonem Wiśniewskim, autorką książki „Arytmia uczuć”, która jest wywiadem z pisarzem o jego życiu. 

 

  Zobacz także  


Pozostała działalność 

Współpracowała przy reżyserii wielu różnych filmów np. „Stan wewnętrzny” czy „Ostatni dzwonek”. Gościnnie pojawiła się w serialach „39 i pół” czy „Niania”. W 2006 roku była zawodniczką w programie rozrywkowym „Show!Time” w Polsacie. Z udziału w programie zrezygnowała po zaistnieniu sporu między jurorami. 

Życie prywatne

Jest, od wielu lat, żoną fotografika Krzysztofa Wellmana. Mają wspólnie syna Jakuba. 
Dodaj komentarz