Kim jest?

Bruce Willis – twardziel ze „Szklanej pułapki”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 19-07-2020 | skomentuj

Bruce Willis – twardziel ze „Szklanej pułapki”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

wikipedia.org

Oceń


Bruce Willis to amerykański aktor, a także producent filmowy, który największą popularność zdobył dzięki roli policjanta Johna McClane’a w filmach z serii „Szklana pułapka”. W ciągu swojej kariery aktor występował w największych hollywoodzkich produkcjach, które zapewniły mu międzynarodową sławę. Przedstawiamy kilka najważniejszych faktów na jego temat.

Wszystko o: Bruce Willis

Data i miejsce urodzenia: 19 marca 1955, Idar-Oberstein
Zawód: aktor, producent filmowy
Partner: Demi Moore (1987-2000), Emma Heming (od 2009)
Dzieci: Rumer Glenn (1988), Scout LaRue (1991), Tallulah Belle (1994), Mabel Ray (2012), Evelyn Penn (2014)
Wzrost: 183 cm
Waga: 84 kg
Instagram: @brucewillisbw

Młodość

Bruce Willis urodził się w niemieckiej miejscowości Idar-Oberstein jako syn Marlene i Davida Willisów. Matka aktora jest Niemką, natomiast ojciec Amerykaninem o brytyjskim pochodzeniu. Marlene była pracownicą banku, a David był żołnierzem, który stacjonował w bazie wojskowej w Oberstein. Gdy Bruce miał dwa lata, razem z rodzicami przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, w których mieszka do dziś. Podobno w młodości nie należał do grzecznych dzieci i sprawiał poważne problemy wychowawcze – był znany z różnego rodzaju ekscesów, a także dokuczania kolegom i nauczycielom.

  Zobacz także  


Kariera

Bruce Willis w 1975 roku rozpoczął studia na wydziale aktorskim. Naukę łączył z pracą barmana. Niedługo później zaczął grywać w teatrze. W 1977 roku po raz pierwszy wystąpił na Broadwayu w sztuce „Heaven and Earth”. Na wielkim ekranie zadebiutował z kolei w 1980 roku w filmie „Pierwszy śmiertelny grzech” w reżyserii Briana G. Huttona. Wkrótce otrzymał angaż w serialu „Na wariackich papierach”, dzięki któremu zdobył pierwszy duży rozgłos, a także nagrodę Emmy i Złoty Glob. Największym przełomem w jego karierze okazał się z kolei rok 1988, w którym wystąpił w filmie „Szklana pułapka”. Główna rola w produkcji, a także w kolejnych częściach serii, uczyniła z niego światową gwiazdę. Aktor ma na swoim koncie współpracę z najsłynniejszymi reżyserami, między innymi z Quentinem Tarantino, Michaelem Bayem czy Robertem Zemeckisem. Willis jest także liderem zespołu bluesowego „Bruce Willis and Blues Band”.

Życie prywatne

Aktor 21 listopada 1987 roku ożenił się z Demi Moore. Para rozwiodła się 18 października 2000 roku. Owocem tego związku są trzy córki – Rumer Glenn, Scout LaRue oraz Tallulah Belle. 21 marca 2009 roku Bruce Willis poślubił młodszą od siebie o 24 lata aktorkę i modelkę Emmę Heming. Para doczekała się dwójki dzieci – Mabel Ray oraz Evelyn Penn.
Dodaj komentarz