Kim jest?

Benedict Cumberbatch – czyli serialowy Sherlock. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 04-01-2021 | skomentuj

Benedict Cumberbatch – czyli serialowy Sherlock. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Oceń


Benedict Cumberbatch jest brytyjskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym, a także producentem. Największą popularność przyniosła mu rola słynnego detektywa w serialu „Sherlock”. Znany jest również z takich produkcji jak „Doktor Strange”, „1917”, „Patrick Melrose”, „Hobbit: Pustkowie Smauga”, „Piąta władza” czy „Zniewolony”. W 2015 roku był nominowany do Oscara za rolę w filmie „Gra tajemnic”. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Benedict Cumberbatch

Pełne imię i nazwisko: Benedict Timothy Carlton Cumberbatch
Data i miejsce urodzenia: 19 lipca 1976, Londyn, Wielka Brytania
Zawód: aktor, producent filmowy
Partner: Sophie Hunter (2015-)
Dzieci: Hal Auden, Christopher Carlton
Wzrost: 183 cm
Waga: 78 kg
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Benedict Cumberbatch aktorstwem zaczął się interesować podczas nauki w prestiżowej londyńskiej Harrow School. Po jej zakończeniu spędził rok w tybetańskim klasztorze, gdzie jako wolontariusz uczył języka angielskiego. Następnie ukończył studia na University of Manchester oraz w London Academy of Music and Dramatic Art. W 2001 roku zaczął występować w teatrze. Rok później zadebiutował w krótkometrażowym filmie „Hills Like White Elephants” oraz telewizyjnym dramacie „Fields of Gold”. Jedną z pierwszych ważnych ról otrzymał w serialu „Hawking” i był za nią nominowany do nagrody BAFTA. W ciągu kolejnych lat Cumberbatch występował między innymi w takich produkcjach jak „Głos wolności” czy „Pokuta”. W 2010 roku otrzymał rolę tytułowego bohatera w serialu BBC „Sherlock”, która przyniosła mu nominację do Złotego Globu, BAFTA oraz międzynarodową popularność. W 2015 roku był nominowany do Oscara za występ w filmie „Gra tajemnic”.

Życie prywatne

Aktor w 2015 roku ożenił się z Sophie Hunter. Ma z nią dwóch synów – urodzonego w 2015 roku Christophera Carltona oraz Hala Audena, który przyszedł na świat w 2017 roku.
Dodaj komentarz