Kim jest?

Beata Tyszkiewicz – pierwsza dama polskiego kina. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Redakcja PinkWall | 09-09-2020 | skomentuj

Beata Tyszkiewicz – pierwsza dama polskiego kina. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Beata Tyszkiewicz jest jedną z najbardziej cenionych gwiazd polskiego kina. Aktorka znana jest między innymi z takich produkcji jak „Lalka”, „Popioły” czy „Noce i dnie”. Dała się również poznać jako członkini jury w programie „Taniec z gwiazdami”, z którym była związana przez wiele lat. Przez pewien czas była żoną Andrzeja Wajdy. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Beata Tyszkiewicz

Pełne imię i nazwisko: Beata Maria Helena Tyszkiewicz-Kalenicka
Data i miejsce urodzenia: 14 sierpnia 1983, Wilanów
Zawód: aktorka
Partner: Andrzej Wajda (1967-1968), Witold Orzechowski (1970-1977), Jacek Padlewski (rozwód)
Dzieci: Karolina Wajda (1967), Wiktor Padlewski (1977)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  


Kariera

Beata Tyszkiewicz w latach 1957-1958 studiowała aktorstwo w PWST w Warszawie. Początkowo pracowała jako inspicjentka, a uprawnienia aktorskie otrzymała dopiero w 1973 roku, bez konieczności przystępowania do egzaminu. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1958 roku w ekranizacji „Zemsty” w reżyserii Antoniego Bohdziewicza, w której wcieliła się w postać Klary. W ciągu swojej kariery aktorka wystąpiła łącznie w niemal stu filmach, głównie historycznych i kostiumowych. W 1965 roku zagrała księżniczkę Elżbietę w „Popiołach” Andrzeja Wajdy. Za tę kreację otrzymała nominację do Złotych Kaczek. Gwiazda jest również znana z takich produkcji jak „Lalka”, „Noce i dnie”, „Ryś” czy „Nie kłam kochanie”. Tyszkiewicz przez wiele lat była również jurorką w programach „Taniec z gwiazdami” TVN i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” Polsatu.

Życie prywatne

Aktorka w 1967 roku wyszła za Andrzeja Wajdę, którego poznała na planie „Popiołów”. W tym samym roku na świat przyszła ich córka Karolina. W 1968 roku związek Beaty Tyszkiewicz i reżysera zakończył się rozwodem. W 1970 roku gwiazda poślubiła Witolda Orzechowskiego, z którym rozwiodła się siedem lat później. Wkrótce wyszła za Jacka Padlewskiego, z którym ma urodzonego w 1977 roku syna Wiktora.
Dodaj komentarz