Kim jest?

Alicja Majewska - wielka piosenkarka pop. Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

Patrycja | dnia: 03-08-2020 | skomentuj

Alicja Majewska - wielka piosenkarka pop. Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

AKPA

Oceń


Alicja Majewska to wielka, polska piosenkarka popowa, która wylansowała wiele znanych i lubianych do dzisiaj przebojów. Ale czy wy dobrze znacie Majewską? Koniecznie sprawdźcie dzięki naszemu profilowi swoją wiedzę. 

Wszystko o: Alicja Majewska 

Data i miejsce urodzenia: 30 maja 1948, Wrocław
Zawód: piosenkarka 
Partner: Janusz Budzyński (rozwód w 1984) 
Dzieci: brak 
Wzrost: brak informacji 
Waga: brak informacji 

Młodość 

Alicja Majewska urodziła się we Wrocławiu, ale swoje czesne dzieciństwo spędziła w Olbierzowicach. Jej matka była polonistką, a ojciec dyrektorem miejscowej szkoły i nauczycielem śpiewu. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie, a także jest absolwentką Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. 

 

  Zobacz także  

Kariera 

Zadebiutowała w 1968 roku na IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Była solistką zespołu Partita i występowała w Teatrze na Targówku. W 1975 roku zdobyła nagrodę główną na XIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie śpiewała piosenkę Derfla i Iredyńskiego „Bywają takie dni”. Współpracuje z artystami, takimi jak Włodzimierz Korcz czy Łucja Prus. Wylansowała takie przeboje jak „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Jeszcze się tam żagiel bieli” czy „To nie sztuka wybudować nowy dom”. W 2019 roku została jedną z trenerek pierwszej edycji programu „The Voice Senior” 

Życie prywatne 

Była żoną konferansjera Janusza Budzyńskiego, z którym rozwiodła się jednak w 1984 roku. Nie związała się już więcej na stałe. Nie ma dzieci. Przyznała w wywiadzie, że w tej kwestii nie wszystko poszło po jej myśli. 
Dodaj komentarz