Kim jest?

Piotr Kupicha – wokalista grupy Feel. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 27-11-2020 | skomentuj

Piotr Kupicha – wokalista grupy Feel. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Piotr Kupicha jest polskim piosenkarzem, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów. Największą popularność zdobył jako wokalista zespołu Feel. Jest znany z takich utworów jak „A gdy jest już ciemno”, „No pokaż na co cię stać”, „Bezpieczny ląd” czy „Poczuj to”. W 2011 roku pojawił się w utworze „Muzyki moc” nagranym wraz z jedenastoma innymi artystami, który otrzymał nagrodę Viva Comet 2011. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Piotr Kupicha

Pełne imię i nazwisko: Piotr Jan Kupicha
Data i miejsce urodzenia: 16 marca 1979, Tychy
Zawód: wokalista, gitarzysta
Partner: Agata Fręś (2005-2013), Ewelina Siennicka (2018-)
Dzieci: Jagoda, Paweł, Adam
Wzrost: 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @piotr_kupicha_feel

  Zobacz także  

Kariera

Piotr Kupicha jest absolwentem Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. W wieku 16 lat zaczął grać na gitarze. W 1997 roku wraz z Michałem Laskiem i Markiem Sajnógiem założył zespół SAMI. Grupa nagrała płyty „Sami” i „Dla reszty świata”. Na pierwszym albumie znalazł się singiel „Lato 2000”, który stał się radiowym hitem. Po odejściu z formacji muzyk razem z Michałem Nowakiem stworzył zespół Q2, który z czasem zmienił nazwę na Kupicha band. W 2005 roku grupa przyjęła nazwę Feel i wkrótce zaprezentowała pierwszy singiel „A gdy jest już ciemno”, który stał się ogólnopolskim przebojem. W 2007 roku utwór został nagrodzony Bursztynowym Słowikiem i Słowikiem Publiczności podczas Sopot Festival, a także Telekamerą „Teletygodnia”. Z kolei debiutancki album zespołu zatytułowany „Feel” w 2008 roku zyskał status diamentowej płyty. W 2010 roku wokalista wziął udział w programie „Tylko nas dwoje”, a rok później został trenerem zwycięskiej drużyny w „Bitwie na głosy”.

Życie prywatne

Muzyk był dwukrotnie żonaty. W latach 2005-2013 jego żoną była Agata Fręś, z którą ma dwóch synów – Pawła (ur. 2005) i Adama (ur. 2009). W 2018 roku Kupicha poślubił Ewelinę Sienicką, z którą ma córkę Jagodę (ur. 2014).
Dodaj komentarz