Kim jest?

Nicolas Cage – słynny hollywoodzki gwiazdor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Marta | dnia: 09-10-2020 | skomentuj

Nicolas Cage – słynny hollywoodzki gwiazdor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Oceń


Nicolas Cage, a właściwie Nicholas Kim Coppola, to amerykański aktor i twórca filmowy, który od lat należy do ścisłej czołówki hollywoodzkich gwiazd. Międzynarodową sławę zdobył za sprawą udziału między innymi w takich produkcjach jak „Con Air – lot skazańców”, „Skarb narodów” czy „Miasto aniołów”. Jest laureatem Oscara za rolę w filmie „Zostawić Las Vegas”. Był aż czterokrotnie żonaty. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Nicolas Cage

Pełne imię i nazwisko: Nicholas Kim Coppola
Data i miejsce urodzenia: 7 stycznia 1964, Long Beach, USA
Zawód: aktor, reżyser, producent
Partner: Patricia Arquette (1995-2001), Lisa Marie Presley (2002-2004), Alice Kim (2004-2016), Erika Koike (2019-)
Dzieci: Weston Coppola Cage (1990), Kal-El Coppola Cage (2005)
Wzrost: 183 cm
Waga: 90 kg
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Nicolas Cage w młodości zaczął występować w szkolnych przedstawieniach. Gdy miał 15 lat rozpoczął naukę w American Conservatory Theatre w San Fransico. Wkrótce zmienił swoje nazwisko na Cage, zapożyczone od Luke’a Cage’a, który jest jednym z superbohaterów Marvel Comics, żeby nie korzystać z pozycji swojego wuja Francisa Forda Coppoli. Na małym ekranie zadebiutował w 1981 roku w telewizyjnym filmie „Najlepsze czasy”. Rok później otrzymał rolę w kinowym filmie „Beztroskie lata w Ridgemont High”. W 1984 roku wystąpił w filmie „Ptasiek”, który przyniósł mu uznanie krytyków. Przełom w jego karierze nastąpił w 1995 roku, gdy wcielił się w postać Bena Sandersona w dramacie „Zostawić Las Vegas” – za tę rolę otrzymał Oscara i Złoty Glob. Później aktor pojawiał się w kolejnych hitowych produkcjach, takich jak „Bez twarzy”, „Con Air – Lot skazańców”, „Miasto aniołów”, „Skarb narodów” czy „Ghostrider”.

Życie prywatne

W latach 90. aktor był nieformalnie związany z Christiną Fulton, z którą ma syna Westona (ur. 1990). W 1995 roku poślubił Patricię Arquette, z którą rozwiódł się w 2001 roku. Rok później ożenił się z Lisą Marie Presley, z którą był do 2004 roku. W tym samym roku aktor poślubił kelnerkę Alice Kim, z którą ma syna Kal-Ela (ur. 2005) i z którą rozwiódł się w 2016 roku. Trzy lata później Cage wziął czwarty ślub z makijażystką Eriką Koike, z którą postanowił się rozwieźć po czterech dniach małżeństwa.
Dodaj komentarz