Kim jest?

Scarlett Johansson – filmowa Czarna Wdowa. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

Marta | dnia: 08-10-2020 | skomentuj

Scarlett Johansson – filmowa Czarna Wdowa. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

wikipedia.org

Oceń


Scarlett Johansson to amerykańska aktorka, która należy do grona najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd. Znana jest między innymi z takich produkcji jak „Dziewczyna z perłą”, „Historia małżeńska”, „Avengers”, „Ghost in The Shell” czy „Vicky Cristina Barcelona”. Gwiazda była dwukrotnie nominowana do Oscara i wielokrotnie do Złotych Globów. Jest też utalentowaną wokalistką. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Scarlett Johansson

Pełne imię i nazwisko: Scarlett Ingrid Johansson
Data i miejsce urodzenia: 22 listopada 1984, Nowy Jork
Zawód: aktorka, scenarzystka
Partner: Ryan Reynolds (2008-2011), Romain Dauriac (2014-2017)
Dzieci: Rose Dorothy Dauriac (2014)
Wzrost: 163 cm
Waga: 54 kg
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Scarlett Johansson w wieku ośmiu lat zaczęła uczęszczać do szkoły aktorskiej Lee Strasberga i Professional Children’s School na Manhattanie. Uczyła się również stepowania. Karierę rozpoczęła występując w reklamach. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1994 roku w filmie „Małolat”. Dwa lata później otrzymała pierwszą główną rolę w filmie „Manny i Lo”, za którą była nominowana do Independent Spirit Awards. Szybko zaczęła występować w kolejnych produkcjach, takich jak „Randka na moście” czy „Alex – sam w domu”. Przełom w jej karierze nastąpił w 1998 roku, gdy wystąpiła w dramacie „Zaklinacz koni” z Robertem Redfordem – za swoją kreację otrzymała nagrodę YoungStar Award. Kolejnymi ważnymi filmami były „Dziewczyna z perłą” i „Między słowami”, za które była nominowana w 2004 roku do Złotych Globów. W 2020 roku była nominowana do Oscara za występy w filmach „Jojo Rabbit” oraz „Historia małżeńska”.

Życie prywatne

Aktorka w 2008 roku wyszła za Ryana Reynoldsa, z którym rozwiodła się trzy lata później. W 2014 roku poślubiła Romaina Dauriaca, z którym ma córkę Rose Dorothy (ur. 2014). Jednak również ten związek nie przetrwał próby czasu i para rozwiodła się w 2017 roku.
Dodaj komentarz