Kim jest?

Miley Cyrus - czyli Hannah Montana. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, kontrowersje

Patrycja | dnia: 01-03-2020 | skomentuj

Miley Cyrus - czyli Hannah Montana. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, kontrowersje

elle.com

Oceń


Miley Cyrus jest amerykańską piosenkarką, aktorką i autorką piosenek. Swoją popularność zawdzięcza serialowi, w którym występowała, a który emitowany był w Disney Channel. Teraz o Cyrus jest głośno głównie za sprawą skandali, które wokół siebie robi. Poznajmy lepiej Miley Cyrus.

Wszystko o: Miley Cyrus

Pełne imię i nazwisko: Miley Ray Cyrus
Urodzona jako: Destiny Hope Cyrus
Data i miejsce urodzenia: 23 listopada 1992, Franklin, Tennessee
Zawód: piosenkarka, aktorka
Partner: Liam Hemsworth (2009-2013; rozstanie), Liam Hemsworth (mąż od 2018 – 2019; rozwód), Cody Simpson (partner od 2019 – obecnie)
Dzieci: brak
Wzrost: ok. 165 cm
Waga: ok. 48 kg
Instagram: @mileycyrus

Młodość

Jest córką Leticii Finley i Billy’ego Raya Cyrusa, który jest wokalistą country. Billy i Leticia wzięli sekretny ślub w 1992 roku, dzięki czemu rodzina znacznie się powiększyła. Miley ma trójkę przyrodniego rodzeństwa: Trace i Brandi – dzieci Leticii z wcześniejszych związków, a także Christophera, syna Billy’ego Raya z poprzedniego związku. Później doczekała się jeszcze dwójki rodzeństwa: Braisona i Noah. Jej matką chrzestną jest Dolly Parton. W wieku 8 lat zaczęła być aktorką, a jej rodzeństwo poszło w jej ślady. Brandi jest gitarzystką, Trace jest wokalistą i gitarzystą zespołu Metro Station, Noah jest aktorką i piosenkarką zupełnie jak siostra.
Cyrus cierpi na problemy z sercem – często doświadcza tachykardii.

  Zobacz także  

Kariera

W 2003 roku zadebiutowała w filmie „Duża ryba”. W wieku 11 lat zaczęła grać Hannah Montana w serialu o tym samym tytule. Ponieważ serial odniósł wielki sukces – Miley zaczęła być idolką nastolatków. Często wykonywała piosenki z serialu, jeździła z nimi w trasy koncertowe i wydała kilka albumów z hitami z „Hannah Montana”.
W pewnym momencie Miley zaczęło uwierać kojarzenie ją ze słodką gwiazdą Disneya i postanowiła zerwać z takim wizerunkiem. Zanim jednak to zrobiła – zagrała główną rolę w filmie „Ostatnia piosenka”.
Wypromowała takie piosenki jak „Wrecking Ball”, „Can’t Be Tamed”, „We Can’t Stop” czy „Party in the U.S.A”.

Życie prywatne

Podczas kręcenia „Ostatniej piosenki” poznała Liama Hemswortha, z którym się związała. W 2012 roku zaręczyli się, ale rok później się rozstali. Ponownie wrócili do siebie w 2016 roku, a w 2018 wzięli ślub. W 2019 roku rozstali się, a w 2020 oficjalnie się rozwiedli. Zanim jednak rozwiodła się z Hemsworthem związała się z Kaitlyn Carter. Od 2019 roku spotyka się z Codym Simpsonem.
W 2019 roku przeszła operację strun głosowych.
Dodaj komentarz