Kim jest?

Viki Gabor - "Superhero". Wiek, wzrost, Instagram, kariera

Patrycja | dnia: 29-02-2020 | skomentuj

Viki Gabor - "Superhero". Wiek, wzrost, Instagram, kariera

AKPA

Oceń


Viki Gabor to polska piosenkarka pochodzenia romskiego, która podbiła serca wszystkich wygrywając 17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. O Gabor będzie jeszcze głośno – więc warto poznać ją lepiej.

Wszystko o: Viki Gabor

Pełne imię i nazwisko: Wiktoria Gabor
Data i miejsce urodzenia: 10 lipca 2007, Hamburg
Zawód: piosenkarka
Wzrost: ok. 160 cm
Instagram: @vikigaborofficial

Życiorys

Jest córką Eweliny i Dariusza, a także ma starszą o cztery lata siostrę Melisę. Jest ona kompozytorką i autorką tekstów.
Urodziła się w Hamburgu, w Niemczech. Zamieszkała z rodziną w Polsce, a potem w Wielkiej Brytanii. Po siedmiu latach ponownie wróciła do Polski i zamieszkała w Krakowie. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 37 w Krakowie.

  Zobacz także  

Kariera

Pod koniec 2018 roku wzięła udział w programie „The Voice Kids”, gdzie dotarła do finału. W finale wykonała piosenkę „Time” i zajęła 2. miejsce. W 2019 roku wzięła udział w programie „Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019”, gdzie wyłoniono ją na reprezentantkę w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Z piosenką „Superhero” udało jej się zająć 1. miejsce. 31 grudnia wzięła udział w koncercie „Sylwester Marzeń z Dwójką”. W 2020 roku wydała piosenkę „Ramię w ramię”, którą nagrała w duecie z Kayah.
Dodaj komentarz