Kim jest?

Zoe Saldana - gwiazda Avatara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Marta | dnia: 17-11-2022 | skomentuj

Zoe Saldana - gwiazda Avatara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

flickr.com

Oceń


Zoe Saldana to amerykańska aktorka dominikańskiego pochodzenia, która jest doskonale znana ze swojej roli w filmie "Avatar". Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Zoe Saldana 

Pełne imię i nazwisko: Zoe Yadira Saldana-Perego (z d. Nazario)
Data i miejsce urodzenia: 19 czerwca 1978, Passaic 
Zawód: aktorka 
Partner: Marco Perego-Saldana (mąż od 2013-obecnie)
Dzieci: Bowie, Zen, Cy 
Wzrost: 169 cm
Waga: ok. 54 kg 
Instagram: @zoesaldana

Wczesne lata

Saldana ma dwie siostry - Cisely i Mariel. Dorastała w dwujęzycznym domu: mówiono tam po hiszpańsku i angielsku. Jej ojciec zmarł w wypadku samochodowym, a jej matka przeprowadziła się z nią i jej siostrami na Dominikanę. Jako dziecko ćwiczyła balet. Już jako nastolatka występowała w teatrze. 

  Zobacz także  

Kariera 

Jej pierwszą rolą filmową była rola baletnicy Evy Rodriguez w filmie "Światła sceny". Najbardziej znana jest ze swoich ról w produkcjach takich jak "Avatar", "Star Trek" czy "Colombiana". Chcecie zobaczyć więcej jej ważnych ról? Zobaczcie niżej w jej filmografii. 

Życie prywatne 

W 2010 zaręczyła się ze swoim wieloletnim partnerem Keithem Brittonem, ale zaledwie rok później ogłosili oni rozstanie. Była w związku z Bradleyem Cooperem w latach 2011-2013. W 2013 roku zaczęła spotykać się z Marco Perego, wyszła za niego w tym samym roku. Mają trójkę dzieci: bliźniaków urodzonych w 2014 roku, a także trzecie dziecko urodzone w 2017 roku. 
Dodaj komentarz