Kim jest?

Val Kilmer - filmowy Jim Morrison. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 29-11-2022 | skomentuj

Val Kilmer - filmowy Jim Morrison. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Val Kilmer to amerykański aktor i producent filmowy, teatralny i telewizyjny. Wybitny, doskonały w filmie "The Doors". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Val Kilmer

Pełne imię i nazwisko: Val Edward Kilmer 
Data i miejsce urodzenia: 31 grudnia 1959, Los Angeles 
Zawód: aktor, producent filmowy 
Partnerka: Joanne Whalley (1988-1996; rozwód)
Dzieci: Mercedes (1991), Jack (1995)
Wzrost: 182 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: @valkilmerofficial

Wczesne lata 

Urodził się w Los Angeles. Ma dwóch braci - starszego Marka i młodszego Wesleya. W 1977 roku ukończył Chatsworth High School w Chatsworth, gdzie po raz pierwszy zainteresował się aktorstwem. Uczęszczał do Hollywood Professional School. Mając 17 lat wstąpił do Juilliard School w Nowym Jorku. 

  Zobacz także  

Kariera 

Grę zaczynał na Broadwayu. Na dużym ekranie zadebiutował w produkcji "Ściśle tajne". Pojawił się w produkcjach takich jak "Prawdziwy romans", "The Doors" oraz Aleksander". Zajmuje się nie tylko aktorstwem, ale również dubbingiem. Chcecie wiedzieć o nim więcej? Zobaczcie niżej w jego filmografii jakie jego filmy uznaliśmy za najciekawsze. 

Życie prywatne 

W 1987 roku związał się z aktorką Joanne Whalley. Para doczekała się dwójki dzieci: córki Mercedes (1991) i syna Jacka (1995). Spotykał się także z m.in. Izabellą Miko, Paris Hilton, Winoną Ryder, Angeliną Jolie czy Daryl Hannah

W 2015 roku trafił do szpitala z krawieniem z ust. Lekarze zdiagnozowali u niego raka gardła. Doniesiono wtedy, że Kilmer nie chce się leczyć z powodu swojej religii, ponieważ wyznawcy Stowarzyszenia Chrześcijańkiej Nauki uważają, że jedyie gorliwa wiara może pokonać śmiertelne choroby. 
Dodaj komentarz