Kim jest?

Tom Cruise – gwiazdor serii „Mission: Impossible”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Marta | dnia: 23-09-2020 | skomentuj

Tom Cruise – gwiazdor serii „Mission: Impossible”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

wikipedia.org

Oceń


Tom Cruise to amerykański aktor, któremu największą popularność przyniósł udział w filmowej serii „Mission: Impossible”. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym trzy Złote Globy. Był również trzykrotnie nominowany do Oscara. Od lat wiele emocji wzbudzają jego związki, między innymi z Nicole Kidman i Katie Holmes. Sprawdźcie, jak dużo o nim wiecie.

Wszystko o: Tom Cruise

Pełne imię i nazwisko: Thomas Cruise Mapother IV
Data i miejsce urodzenia: 3 lipca 1962, Syracuse, USA
Zawód: aktor
Partner: Mimi Rogers (1987-1990), Nicole Kidman (1990-2001), Katie Holmes (2006-2012), Vanessa Kirby (2017-)
Dzieci: Isabella Jane (1992), Connor (1995), Suri (2006)
Wzrost: 170 cm
Waga: 71 kg
Instagram: @tomcruise

  Zobacz także  

Kariera

Tom Cruise aktorstwa uczył się w prestiżowej Neighbourhood Playhouse School of Theatre. Na dużym ekranie zadebiutował w 1981 roku w filmie Franco Zeffirelliego „Niekończąca się miłość”. Później, wraz z Matem Dillonem i Patrickiem Swayze, wystąpił w dramacie kryminalnym „Outsiderzy” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Pierwszy duży rozgłos zdobył za sprawą roli Joela Goodsena, w którego wcielił się w komedii kryminalnej „Ryzykowny interes” z 1983 roku. Międzynarodową sławę przyniosła mu z kolei główna rola w „Top Gun” Tony’ego Scotta. Aktor znany jest również z takich produkcji jak „Kolor pieniędzy”, „Rain Man”, „Wywiad z wampirem” czy „Mission: Impossible”. Cruise ma na swoim koncie trzy Złote Globy za udział w filmach „Urodzony 4 lipca”, „Jerry Maguire” i „Magnolia”. Za te role był również nominowany do Oscara.

Życie prywatne

Aktor był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była aktorka Mimi Rogers, z którą był związany w latach 1987-1990. Niedługo po rozwodzie Cruise poślubił Nicole Kidman, z którą adoptował dwójkę dzieci – Isabellę Jane (ur. 1992) i Connora Anthony’ego (ur. 1995). W 2001 roku para rozwiodła się i pięć lat później aktor ożenił się z Katie Holmes. Jednak to małżeństwo również nie przetrwało próby czasu i zakończyło się rozwodem w 2012 roku. W 2017 Cruise związał się z Vanessą Kirby.
Dodaj komentarz