Informacje o zespole

Thirty Seconds to Mars – rockowa formacja z Jaredem Leto na czele. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 10-12-2020 | skomentuj

Thirty Seconds to Mars – rockowa formacja z Jaredem Leto na czele. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Melissa Coarezza/CC BY-SA 2.0

Oceń


Thirty Seconds to Mars to amerykański zespół rockowy, który został założony przez aktora i wokalistę, Jareda Leto oraz jego starszego brata, perkusistę Shannona. Grupa zyskała międzynarodową popularność dzięki takim przebojom jak „The Kill”, „This Is War”, „Up in the Air”, „Kings and Queens” czy „Closer to the Edge”. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystsko.

Wszystko o: Thirty Seconds to Mars

Data i miejsce założenia: 1998, Los Angeles, USA
Gatunek: post grunge, rock alternatywny, rock elektroniczny
Członkowie zespołu: Jared Leto (wokal prowadzący, gitara rytmiczna, keyboard), Shannon Leto (perkusja)
Instagram: @30secondstomars

  Zobacz także  

Historia

Zespół początkowo był niewielkim rodzinnym projektem stworzonym przez Jareda Leto i Shannona Leto. Muzycy przed pierwszymi występami publicznymi współpracowali z gitarzystami Kevinem Drake’em i Solonem Bixlerem. W latach 2001-2017 z zespołem grał gitarzysta basowy Matt Watcher. W 2002 roku ukazał się debiutancki album grupy zatyułowany „30 Seconds To Mars”, który odniósł duży sukces. Rok później do zespołu dołączył gitarzysta Tomo Miličević i w 2005 roku pojawił się drugi krążek „A Beautiful Lie”, który pokrył się platyną. Znajdujący się na nim singiel „The Kill” otrzymał nagrody MTV2 i MTV Australia Video Music Awards. W 2006 roku formacja wyruszyła w trasę koncertową sponsorowaną przez MTV2 i wkrótce zaczęła występować na festiwalach Roskilde, Rock am Ring, Pinkpop i Download. W 2009 roku ukazał się trzeci album „This Is War” z tytułowym utworem, który stał się przebojem. W 2013 roku zespół nagrał album „Love Lust Faith + Dreams” z singlem „Up In The Air”, którego pierwsza kopia została wysłana w kosmos na pokładzie rakiety Falcon 9. W 2018 roku grupa zaprezentowała płytę „America”, a Tomo Miličević ogłosił, że odchodzi z zespołu.

Nagrody i wyróżnienia

Thirty Seconds to Mars w 2007 roku zdobył Billboard Music Awards w kategorii Modern Rock Artist of the Year. Ma na swoim koncie również sześć Kerrang! Awards, za single „The Kill”, „From Yesterday”, „Hurricane” i trzy w kategorii Best International Band. Jest też laureatem wielu innych nagród, w tym MTV Video Music Award, Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV, MTV Australia Award for Best Video i Bravo Otto.
Dodaj komentarz