Informacje o zespole

The White Stripes – słynny duet. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 27-01-2021 | skomentuj

The White Stripes – słynny duet. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Fabio Venni/CC BY-SA 2.0

Oceń


The White Stripes to amerykański zespół rockowy, który działał w latach 1997-2011 i został założony przez Jacka White’a oraz Meg White. Międzynarodową popularność zapewniły mu takie utwory jak „Seven Nation Army”, „My Doorbell”, „Hardest Button To Button” czy „Icky Thump”. Wydał łącznie sześć albumów studyjnych. Jest wielokrotnym laureatem Grammy. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: The White Stripes

Data i miejsce założenia: 1997, Detroit, USA
Gatunek: rock alternatywny, blues
Członkowie zespołu: Jack White (wokal, gitara), Meg White (perkusja)
Instagram: @thewhitestripes

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 1997 roku w Detriot przez gitarzystę Jacka White’a oraz perkusistkę i jego ówczesną żonę, Meg White. W 1999 roku ukazał się debiutancki album studyjny zatytułowany „The White Stripes”, a rok później drugi album, „De Stijl”. Przełomowy okazał się dla grupy 2001 rok, w którym pojawiła się płyta „White Blood Cells” z singlem „Fell in Love with a Girl”, który stał się przebojem. Krążek zebrał wiele nagród i przyniósł formacji popularność poza granicami kraju. Po jego premierze muzycy wyruszyli w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych oraz Europie. W 2003 wydali album „Elephant” promowany przez głośny singiel „Seven Nation Army”. Dwa lata później ukazała się płyta „Get Behind Me Satan”, a zespół wystąpił na polskim Open’er Festival. W 2006 roku Jack White zaczął występować z grupą The Raconteurs. Od tego momentu ukazał się już tylko jeden i ostatni album The White Stripes, „Icky Thump” (2007). W 2011 roku zespół zawiesił działalność.

Nagrody i wyróżnienia

Formacja pięciokrotnie otrzymała Grammy. Ma na swoim koncie również dwie Brit Award, Nagrodę iHeartRadio Much Music Video, Nagrodę NME, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV i MTV Video Music Award. W 2007 roku została okrzyknięta przez magazyn „Rolling Stone” najlepszym zespołem koncertowym.
Dodaj komentarz