Informacje o zespole

The Pussycat Dolls – autorki przeboju Don’t Cha. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 16-11-2020 | skomentuj

The Pussycat Dolls – autorki przeboju Don’t Cha. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Benson Kua/CC BY-SA 2.0

Oceń


The Pussycat Dolls to amerykański zespół wokalny i taneczny, którego początki sięgają 1995 roku, ale grupą wokalną stał się oficjalnie w 2003 roku. Jedną z jego założycielek jest choreografka Robin Antin. W jego skład wchodzą Nicole Scherzinger, Carmit Bachar, Ashley Roberts, Jessica Sutta i Kimberly Wyatt. Grupa znana jest z takich utworów jak „Don’t Cha”, „Buttons”, „Hush Hush” czy „Jai Ho!”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: The Pussycat Dolls

Data i miejsce założenia: 2003, Los Angeles, USA
Gatunek: pop, dance, R&B, hip-hop
Członkowie: Nicole Scherzinger, Carmit Bachar, Ashley Roberts, Jessica Sutta, Kimberly Wyatt
Instagram: @pussycatdolls

  Zobacz także  


Historia

Zespół narodził się w studiu tańca w Los Angeles, które znajdowało się w garażu aktorki Christiny Applegate. Była ona wówczas współlokatorką choreografki Robin Antin, pracującej między innymi przy reklamach oraz teledyskach zespołów No Doubt, Smash Mouth i The Offspring. Antin postanowiła sama stworzyć grupę muzyczną i zaprosiła do współpracy kilka dziewczyn. W 1995 roku zespół zaczął otwierać wieczory w klubie Viper Room. Wkrótce Gwen Stefani zaprosiła go do wspólnego występu i w 2002 roku zaczął występować w klubie The Roxy. W 2005 roku ukazał się jego debiutancki singiel „Don’t Cha” który znalazł się na pierwszych pozycjach światowych list przebojów. W tym samym roku grupa wydała debiutancki album „PCD” który odniósł wielki komercyjny sukces. W 2008 roku z formacji odeszła Carmit. Wkrótce kolejnym hitem okazała się piosenka „When I Grow Up” promująca album „Doll Domination” (2008). W 2009 roku grupa postanowiła zrobić tymczasową przerwę, a rok później z odeszły z niej Jessica Sutta, Ashley Roberts i Kimberly Wyatt. W 2019 roku zespół wznowił działalność i w 2020 roku nagrał singiel „React”.

Nagrody i wyróżnienia

Grupa ma na swoim koncie kilka nagród, w tym MTV Video Music Award za „When I Grow Up” (2008) i „Buttons” (2006), NRJ Music Award 2009 w kategorii „Zespół/duet roku na świecie” oraz Mnet Asian Music Award 2009 i 2006 w kategorii „Najlepszy artysta międzynarodowy”.
Dodaj komentarz