Informacje o zespole

The Dumplings – polski duet. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 18-01-2021 | skomentuj

The Dumplings – polski duet. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

AKPA

Oceń


The Dumplings to polski zespół muzyczny wykonujący electropop, który tworzą Justyna Święs i Kuba Karaś. Popularność zapewniły mu takie utwory jak „Przykro mi”, „Kocham być z Tobą”, „Nie gotujemy” czy „Betonowy las”. Był trzykrotnie nominowany do Fryderyka, z czego otrzymał jedną statuetkę. Do tej pory wydał trzy albumy studyjne. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: The Dumplings

Data i miejsce założenia: 2011, Zabrze
Gatunek: electropop
Członkowie zespołu: Justyna Święs, Kuba Karaś
Instagram: @thedumplings

  Zobacz także  

Historia

Justyna Święs i Kuba Karaś poznali się w 2011 roku podczas konkursu piosenki, po którym postanowili nawiązać współpracę. Najpierw wykonywali akustycznie indie rock, a potem zwrócili się w kierunku muzyki elektronicznej. W 2013 roku pokazali kilka swoich utworów Łukaszowi Jakóbiakowi, który zaproponował im udział w swoim talk-show „20m²”. Rok później zespół przy pomocy producenta Bartosza Szczęsnego nagrał utwory na swój pierwszy album. Następnie podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland i wkrótce wydał debiutancki krążek zatytułowany „No Bad Days” promowany przez singiel „Technicolor Yawn”. Niedługo później zespół pojawił się w line-upie Open’er Festival i Off Festival. Wystąpił również na odbywających się w Wielkiej Brytanii festiwalach The Great Escape w Brighton, Liverpool SoundCity, a także wraz z zespołem Kamp! zagrał koncert w Londynie. W 2015 roku ukazał się drugi album „Sea You Later”, a trzy lata później trzeci, zatytułowany „Raj”.

Nagrody i wyróżnienia

The Dumplings w 2014 roku otrzymali nagrodę Yach Film za klip do „Technicolor Yawn”. Rok później otrzymali Fryderyka w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, a w 2016 roku zdobyli Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego.
Dodaj komentarz