Informacje o zespole

The Chainsmokers – duet, który podbił światowe listy przebojów. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 23-01-2021 | skomentuj

The Chainsmokers – duet, który podbił światowe listy przebojów. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Kat Ober/Public domain

Oceń


The Chainsmokers to amerykańska grupa muzyczna, która została stworzona przez dwóch DJ-ów – Andrew Taggarta oraz Alexa Palla. Znana jest z takich przebojów jak „Closer”, „Something Just Like This” czy „Paris”. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a w 2017 roku otrzymała Nagrodę Grammy za utwór „Don’t Let Me Down”. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: The Chainsmokers

Data i miejsce założenia: 2012, Nowy Jork, USA
Gatunek: pop, dance, electro house
Członkowie zespołu: Andrew Taggart, Alex Pall
Instagram: @thechainsmokers

  Zobacz także  

Historia

Zespół został założony w 2012 roku. Podpisał wówczas kontrakt z wytwórnią 4AM, a następnie nagrał singiel z Priyanką Choprą zatytułowany „Erase”. Wkrótce grupa przeszła pod skrzydła wytwórni Dim Mak Records i w 2014 roku ukazały się single „#SELFIE” i „Kanye”. W 2015 roku pojawiła się pierwsza EP-ka „Bouquet”, a rok później zespół we współpracy z Halsey nagrał singiel „Closer”, który odniósł duży sukces. Rok później wydał debiutancki album studyjny o tytule „Memories… Do Not Open”, na którym znalazły się między innymi utwory „Paris”, nagrany z Coldplay „Something Just Like This” i „The One”. W 2018 roku formacja wydała drugi krążek „Sick Boy”, który był promowany przez tytułowy utwór oraz single „Everybody Hates Me” i „You Owe Me”. W 2019 roku duet zaprezentował trzeci album studyjny „World War Joy”. Do tej pory muzycy współpracowali z wieloma artystami, w tym między innymi z 5 Seconds of Summer, Bebe Rexhą, Emily Warren i Winoną Oak.

Nagrody i wyróżnienia

W 2017 roku zespół otrzymał Nagrodę Grammy za utwór „Don’t Let Me Down” nagrany we współpracy z Dayą. Ma na swoim koncie również MTV Video Music Award, Billboard Music Award, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV, iHeart Radio Music Award oraz Teen Choice.
Dodaj komentarz