Kim jest?

Sławomir Świerzyński – lider zespołu Bayer Full. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 19-11-2020 | skomentuj

Sławomir Świerzyński – lider zespołu Bayer Full. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Sławomir Świerzyński jest polskim piosenkarzem i liderem zespołu Bayer Full. Ogólnopolską popularność przyniosły mu takie przeboje jak „Chachary”, „Majteczki w kropeczki”, „O Karolino” czy „Moja mała blondyneczko”. Próbował również swoich sił w polityce i wielokrotnie startował w wyborach parlamentarnych oraz samorządowych. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Sławomir Świerzyński

Data i miejsce urodzenia: 15 października 1961, Gostynin
Zawód: piosenkarz
Partner: Renata Świerzyńska
Dzieci: Damian, Sebastian, Nikola
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Sławomir Świerzyński karierę rozpoczął w 1984 roku, gdy założył zespół Bayer Full. Grupa wkrótce stała się jedną z czołowych formacji disco polo. W 1996 roku założył własną wytwórnię płytową P.P.T. Rok później po raz pierwszy zorganizował coroczną Biesiadę Weselną w Węgrowie. W tym czasie zadebiutował w filmie Roberta Glińskiego „Kochaj i rób co chcesz”, w którym wcielił się w postać Janusza Bukowskiego. W drugiej połowie lat 90-tych piosenkarz prowadził teleturniej „Gospodarz, czyli złote asy Polsatu”. W 2014 roku, z okazji inauguracji kanału Disco Polo Music, został prowadzącym IV edycji Disco Fit Festiwalu w Kobylnicy. Wokalista angażował się również w politykę – w 1995 roku Bayer Full wsparł kampanię Waldemara Pawlaka kandydującego w wyborach prezydenckich. Świerzyński później bez powodzenia startował z listy PSL w wyborach parlamentarnych w 1997, 2007, 2011 i 2015 roku, a także w wyborach samorządowych w 2002, 2006, 2010 i 2014 roku. W 2019 roku odszedł z partii.

Życie prywatne

Żoną wokalisty jest Renata Świerzyńska, z którą ma dwóch synów, Damiana i Sebastiana oraz córkę Nikolę. Poza działalnością artystyczną Świerzyński zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa rolnego w Woli Łąckiej.
Dodaj komentarz