Kim był?

Robin Williams - genialny aktor i komik. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, choroba

Patrycja | dnia: 06-07-2022 | skomentuj

Robin Williams - genialny aktor i komik. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, choroba

wikimedia.org

Oceń


Robin Williams był amerykańskim aktorem i komikiem, doskonale znanym z wielu swoich ról. Jest także laureatem Oscara za swoją rolę w dramacie "Buntownik z wyboru". Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Robin Williams 

Pełne imię i nazwisko: Robin McLaurin Williams 
Data i miejsce urodzenia: 23 lipca 1951, Chicago 
Data i miejsce śmierci: 11 sierpnia 2014, Paradise Cay 
Zawód: komik, aktor, producent 
Partnerka: Valerie Velardi, Marsha Williams, Susan Schneider (żona od 2011-2014; do jego śmierci)
Dzieci: Zachary (1983), Zelda (1989), Cody (1991)
Wzrost: 170 cm 
Waga: brak informacji
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Chicago. Jego ojciec był menadżerem w Ford Motor Company, a matka modelką. Często, jako dziecko, był samotny, więc udawał, że żyje w swoim własnym, wymyślonym świecie. Uczęszczał do Detroit Country Day School w Beverly Hills. W 1969 roku ukończył Redwood High School w Larkspur. Studiował nauki polityczne na Claremont Men's College, a także na lekcje dramatu w College of Marin. Uczył się aktorstwa w Juilliard School w Nowym Jorku (1973-1976) i wtedy też zaczął zarabiać pierwsze pieniądze jako... mim. 

  Zobacz także  

Kariera 

Z kabaretu i estrady, gdzie występował jako komik, trafił do telewizji. W 1978 roku obsadzono go w odcinku sitcomu "Szczęśliwe dni". Niedługo potem zaczął grać tytułowe role np. w komedii "Popeye" oraz "Świat według Garpa". Za rolę w "Goof Morning, Vietnam" zdobył Złoty Glob, a także nominację do Oscara czy BAFTA. Grał w takich produkcjach jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Hook", "Fisher King" czy popularnych "Buntownik z wyboru" oraz "Pani Doubtfire". Za rolę psychoanalityka w "Buntowniku..." otrzymał Oscara w kategorii "Najlepsza rola drugoplanowa". 

Życie prywatne 

Pierwszą jego żoną była Valerie Velardi - tancerka i producentka. Poślubił ją 4 czerwca 1978 roku i byli małżeństwem do 6 grudnia 1988. Para doczekała się syna - Zachary'ego (1983). 30 kwietnia 1989 roku poślubił Marshę Garces Williams, jego osobistą asystentkę. Para miała córkę Zeldę (1989) oraz syna Cody'ego (1991). Para rozwiodła się w 2008 roku. Trzecią jego żoną była Susan Schneider, którą poślubił 23 października 2011 roku. Była jego żoną aż do śmierci (2014). 

11 sierpnia 2014 roku znaleziono go nieprzytomnego w domu, a w południe lokalnego czasu stwierdzono jego zgon. W toku śledztwa ustalono, że zmarł śmiercią samobójczą, poprzez powieszenie. Aktor zmagał się z głęboką depresją, uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, a na krótko przed śmiercią wykryto u niego chorobę Parkinsona, chociaż sekcja zwłok wykazała, że cierpiał na DLB. 
Dodaj komentarz