Kim jest?

Robert Makłowicz – krytyk kulinarny z podróżniczym zacięciem. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Marta | dnia: 12-10-2020 | skomentuj

Robert Makłowicz – krytyk kulinarny z podróżniczym zacięciem. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

instagram.com/@robertmaklowicz_official

Oceń


Robert Makłowicz jest polskim dziennikarzem, krytykiem kulinarnym, publicystą oraz podróżnikiem. Największą popularność przyniosły mu programy „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” i „Makłowicz w podróży”, w których opowiadał o kulinarnych zwyczajach panujących w krajach z całego świata. Mieszka nie tylko w Polsce, ale również w Chorwacji. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Robert Makłowicz

Pełne imię i nazwisko: Robert Witold Makłowicz
Data i miejsce urodzenia: 12 sierpnia 1963, Kraków
Zawód: dziennikarz, pisarz, krytyk kulinarny
Partner: Agnieszka Pogoda (1991-)
Dzieci: Mikołaj (1992), Ferdynand (1996)
Wzrost: 165 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @robertmaklowicz_official

  Zobacz także  

Kariera

Robert Makłowicz studiował prawo i historię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1993-2004 był publicystą „Gazety Wyborczej”. W późniejszych latach współpracował również z tygodnikami „Wprost”, „Newsweek Polska” oraz „Przekrój”. Od 1998 do 2008 roku był gospodarzem niedzielnego cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. W latach 2008-2017 prowadził w TVP2 program „Makłowicz w podróży”. Występował też w programie „Bake Off – Ale ciacho!”. Po zakończeniu współpracy z Telewizją Publiczną dziennikarz ogłosił, że będzie prowadzić program „Makłowicz w drodze” na kanale Food Network. Makłowicz jest autorem książki „Cafe Museum”, która ukazała się w 2010 roku. Otrzymał za nią Nagrodę Literacką Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej. Od 2020 roku prowadzi kanał na YouTube. W tym samym roku zaczął prowadzić autorski program na antenie Newonce.radio.

Życie prywatne

Dziennikarz w 1991 roku ożenił się z producentką filmową, Agnieszką Pogodą. W 1992 roku urodził się ich pierwszy syn Mikołaj, a cztery lata później na świat przyszedł drugi, Ferdynand. Makłowicz mieszka na przemian w Krakowie i jednej z wiosek w chorwackiej Dalmacji.
Dodaj komentarz