Kim jest?

Rami Malek - filmowy Freddie. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Patrycja | dnia: 25-05-2022 | skomentuj

Rami Malek - filmowy Freddie. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

flickr.com

Oceń


Rami Malek jest amerykańskim aktorem pochodzenia egipskiego, który uhonorowany został Oscarem za zagranie Frieddiego Mercury'ego w filmie "Bohemian Rhapsody". Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Rami Malek 

Pełne imię i nazwisko: Rami Said Malek 
Data i miejsce urodzenia: 12 maja 1981, Los Angeles 
Zawód: aktor, producent telewizyjny 
Partnerka: Lucy Boynton (2017-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 170 cm 
Waga: ok. 70 kg
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Los Angeles w rodzinie egipskich imigrantów. Ma brata bliźniaka, młodszego o 4 minuty, Samiego, a także starszą siostrę Yasmine. Od dziecka uczony był dialektu egipskiego języka arabskiego. Jako dziecko nie był za bardzo lubiany. Wydawało mu się, że to przez jego pochodzenie. Uczęszczał na zajęcia teatralne. W 2003 roku ukończył studia na wydziale teatralnym University of Evansville w Evansville w stanie Indiana. 

  Zobacz także  

Kariera

Początkowo dorabiał sobie jako dostawca pizzy, bo musiał spłacić swój kredyt studencki. Co ciekawe - do każdej pizzy dołączał swoje zdjęcie, dzięki czemu fotografia trafiła do dyrektor castingu do sitcomu "Kochane kłopoty", gdzie dostał swoją pierwszą rolę. Długo grał także w teatrze. Początkowo dostawał role "po warunkach" - dopasowane do jego wyglądu. W 2010 roku zagrał większą rolę w serialu "Pacyfik". A później jego kariera znacząco przyspieszyła. Na swoim koncie ma m.in. role w "Saga Zmierzch: Przed świtem - część 2", "Oldboy. Zemsta jest cierpliwa" czy w serialu "Mr. Robot". Najbardziej charakterystyczna, za którą bardzo go doceniono, to rola w filmie "Bohemian Rhapsody", gdzie wcielił się w postać Freddiego Mercury'ego, za co uhonorowano go Oscarem.  

Życie prywatne 

Spotykał się z Angelą Sarafyan i Portią Doubleday. Od 2017 roku spotyka się z Lucy Boynton, co potwierdził na festiwalu Palm Springs. 
Dodaj komentarz